Президент СКУ Евген Чолій закликав високопосадовців ЄС до якнайшвидшого підписання угоди про асоціацію між ЄС і Україною

11-13 грудня 2012 р. у Страсбурзі, Франція, президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій мав низку зустрічей з високопосадовцями Європейського Союзу (ЄС).

Позицію СКУ щодо актуальних українських питань президент СКУ представив колишньому Президенту Європейського Парламенту (ЄП) Єжи Бузеку, віце-президенту ЄП Яцеку Протасевичу, голові та заступнику голови делегації ЄП до Комітету парламентського співробітництва ЄС-Україна Павлу Ковалю і Сіірі Овііру та депутатам ЄП: Лібору Роучеку, заступнику голови Партії європейських соціалістів та демократів, Яцеку Сарюш-Вольському, Зузані Ройтовій, Яну Козловському, Тунне Келаму, Мареку Сівєцу і Крістіні Оджуланд.

Під час окремих зустрічей Евген Чолій закликав не ототожнювати Україну з її владними структурами та сприяти якнайшвидшому підписанню Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, що має важливе стратегічне значення для колективних європейських інтересів. Це також допоможе Україні відмежуватися від імперських планів Росії, які виявляються в нав’язуванні ідеології “русского міра” та в тиску щодо економічної інтеграції в рамках Митного та Євразійського союзів. Відтак президент СКУ наголосив на потребі просування серед українського народу проєвропейського курсу, зокрема шляхом студентських обмінів та покращення візового режиму між ЄС і Україною. У зв’язку з цим він послався на результати соціологічних опитувань, які засвідчують, що вступ до ЄС найактивніше підтримують молоді українці, а також ті, що вже побували в одній з країн, членів ЄС, США чи Канаді. Разом з цим Евген Чолій закликав активізувати дії ЄС в зміцненні українського громадянського суспільства. Відносно порушень владними структурами України принципів демократії президент СКУ спонукав ЄС задуматись над створенням закону, який би був подібний до прийнятого Конгресом США Законопроекту Магницького. У ньому передбачається анулювання віз, заборона здійснення трансакцій та замороження активів по відношенню до тих осіб, які грубо порушують людські права.

Ці ж питання Евген Чолій також представив під час окремих розмов з головою Комітету ЄП з закордонних справ Елмаром Броком та з Єврокомісаром з питань розширення і Європейської політики сусідства Стефаном Фюле.

12 грудня 2012 р. президент СКУ був присутній на пленарному засіданні ЄП, де обговорювалось питання про Україну. Відтак була прийнята Резолюція щодо ситуації в Україні, яка включає наступні пункти:

Європейський Парламент […]

9. Заявляє про подальшу підтримку європейських прагнень українського народу; шкодує, що недавні парламентські вибори не продемонстрували справжнього прогресу для просування повноважень України в цьому відношенні; наголошує, що ЄС залишається зобов’язаним до співпраці з Україною, включно з громадянським суспільством (неурядовими організаціями, релігійними організаціями тощо), для покращення демократичних інституцій, посилення верховенства права, забезпечення свободи засобів масової інформації та просування основних економічних реформ;

10. Підтверджує зобов’язання ЄС продовжувати подальші відносини з Україною шляхом угоди про асоціацію, як тільки українські владні структури продемонструють рішучі дії та видимий прогрес, до чого закликається вище, можливо, до Саміту Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді 2013 р.; підкреслює, що прогрес відносно політичної асоціації та економічної інтеграції залежить від видимого дотримання зобов’язань України щодо демократичних принципів, верховенства права, незалежного суду та свободи засобів масової інформації;

14. Вітає підписання зміненої угоди про спрощення оформлення віз між Європейським Союзом та Україною, яка вводить чіткі покращення у видачі віз для українських громадян порівняно з чинною угодою; закликає Раду покращувати діалог ЄС-Україна з лібералізації віз напередодні Саміту Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді 2013 р.

(переклад тексту неофіційний)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа