Північно-західна Флорида: Україно, ми з ТОБОЮ!

Йосиф Сірка, North Port, Florida

Вже 10 років триває війна Московії проти України, але лише третій раз мешканці північно-західної Флориди у місті North Port дуже ориґінально нагадали співгромадянам про тривалу війну.

Потрібно було «дочекатися» повномасштабної аґресії РФ 24.2.2022 р., щоб зрозуміти небезпеку імперських намірів Путіна, який вирішив перевершити свого ідола Гітлера. Недавня «лекція історії» неграмотного в історії Путіна американському журналістові Т.Карлсонові є доказом того, що імперська сліпота російського диктатора, привела його до звинувачення поляків у тому, що Друга світова війна могла й не бути, коли б поляки не «провокували» Гітлера!

Повномасштабне вторгнення Московії в Україну було «послідовним кроком» імперських надій Путіна, як і «послідовним вчинком» Гітлера, який зі Сталіним «порозумівся» на поділі Польщі та Прибалтики 1939 р.. Сьогодні вже у більшості демократичного світу зрозуміли, що кремлівський саморобний «історик», задля своєї мети, вбиває не тільки невинних українців, але й своїх громадян, які можуть мати іншу думку (найвідоміші Нємцов та Навальний).

Вихідці з України, які обрали місто Норт Порт на Флориді для проживання через відоме озеро Warm Mineral Sprigs (Теплі мінеральні джерела), яке здобуло довіру людей, що дбають про стан свого здорловя. З часом тут заснували українські греко-католицьку і православну церви. А під сучасну пору дійовими є і прихильники Біблії та інші релігійні громади.

Війна в Україні багатьох обєднала на протестах, які були продемонтровані вперше 25.2.2022 р. (наступного дня після московської аґресії). Тоді до демонстрантів приєдналися і поляки і мер міста та його дружина-журналістка, різні телеканали та журналісти місцевих газет.

Ще більш переконливою була демонстрація до 1-ої річниці повномасштабної російської війни проти України – 24.2.2023 р.. Демонстранти з американськими українськими та і польськими прапорами по обох боках заповнили перехрестя Таmiami & Biscayne (# 41). Тут відбулася, вже традиційна, демонстрація і у переддень 2-ої річниці (23.2.2024) імперської аґресії тз. РФ.

І на цей час було обране вже «традиційне перехрестя» довжелезної згаданої вже вулиці № 41, яка зєднує протягом кількох сот км важливі міста західної Флориди. Протягом одної години від 17-18 цією дорогою проїхали тисячі автівок з десятками тисяч пасажирів, яким демонстранти українськими та американськими прапорами нагадували про нелюдську війну Московії в Україні. На плакатах нагадували про те, що Україні потрібна негайна допомога зброєю.

Згідно з опитуваннями, більшість американців підтримує політику американського уряду, яка знаходить порозуміння обидвох партій, але тзв. Трампівське крило республіканців, яке колишня членкиня Конґресу L. Cheneу назвала путінським, затьмарює й затримує ухвалення допомоги Україні.

Оскільки війна московитів проти України виснажлива і триває, то потрібно постійно нагадувати світові про те, що страждання українців не припиняються, але збільшуються. В надії на Господа на суботу 24.2.24 р. заплановано молебень усіх конфесій в українському Соборі Входу у Храм Пресвятої Богородиці в Норт Порт.

Одногодинна акція української громади, у переддень 2-ої річниці, привернула увагу багатотисячних подорожуючих, які проїздили в обох напрямках (демонтстранти стояли з обох боків цієї головної вулиці) міста Норт Порт і бачили не тільки українців, у вишиванках та з українськими прапорами, плакатами, які закликами підтримувати Україну і далі у її визвольній боротьбі.

(Світлини Ані Сірки з демонстрації, в якій взяли участь і військові ветерани і люди пенсійного віку, які переживають за український народ, з яким їх поєднує не тільки «чуття єдиної родини», але й просто бажання, хоч чимось, допомогти у біді тим, хто цього потребує.

24.2.2024 р.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа