Новим головою СФУЛО обрано Софію Федину

11-13 травня 2012 року у Горлицях (Польща) під час V Конгресу Світової Федерації Українських Лемківських Обєднань (СФУЛО) було обрано нового голову. Протягом наступних пяти років СФУЛО очолюватиме кандидат політичних наук та співачка Софія Федина.

Кандидатура, яка була запропонована головою Львівської обласної організації Всеукраїнського товариства “Лемківщина” Степаном Майковичем, здобула абсолютну підтримку шести країн-субєктів Федерації.

Заступником голови СФУЛО по Європі було обрано голову Обєднання лемків у Польщі Стефана Гладика, а заступником по Америці став голова Організації Оборони Лемківщини (США) Зенон Галькович. Секретарем став голова Івано-Франківської обласної організації Всеукраїнського товариства “Лемківщина” Степан Криницький. Також було обрано члена Правління з питань роботи з молоддю, ким став Юрій Марканич.

Крім цього на Конгресі було прийнято Статут СФУЛО, заслухано звіт країн-субєктів Світової Федерації, а також прийнято звернення до керівництва української та польської держав щодо політико-правової оцінки депортацій 1944-1946 років, засудження акції “Вісла” на навищому державному рівні та визнання офіційного статусу для депортованих українців.

Бажаємо новообраному Голові та Правлінню Світової Федерації Українських Лемківських Обєднань наснаги, сил та мудрості на ниві збереження, примноження та прославлення лемківської культури на славу усієї лемківської громади світу як невідємної складової української самобутності.

Джерело: Молода Лемківщина

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа