ЕКУ звертається до Президента України поставити вето на закон «Про засади державної мовної політики»

7 липня 2012 р.

Заява

Європейський Конгрес Українців звертається до усіх громадян України, до українських політичних партій, для яких Державна мова є святиня, яку треба оберігати від зазіхань політичних аферистів в Україні.

Члени ЕКУ висловлюють рішучий протест антиукраїнським діям так званої більшості у Верховній Раді, яка своїми діями порушила Конституцію України, ухваливши закон «Про засади державної мовної політики». Цей закон був ухвалений з порушенням регламенту роботи Верховної Ради, з ігноруванням усіх демократичних процедур законотворення. Цим самим присутні у залі депутати продемонстрували своє справжнє обличчя та зневагу до демократії. Їхні провокаційні дії спонукають українське суспільство до протистояння. Цинічно та беззаконно прикриваючись Європейською хартією регіональних мов або мов меншин, вони здали на поталу «Русскому міру» усю гуманітарну політику України.

Провладна більшість у ВР ніколи не переймалась захистом мов інших народів, які проживають в Україні. Їх завжди цікавило лише те, яким чином вибити Російській мові статус державної мови.

Члени ЕКУ звертаються до усіх національних меншин, для яких Україна є Батьківщиною, із закликом зрозуміти справжній цинізм цього закону: він спрямований не на захист мов ваших національностей, чого ми, українці Європи, дуже бажаємо; вірогідно, вас будуть спонукати користуватися в усіх галузях суспільного життя російською мовою.

ЕКУ звертається і до російськомовних жителів України проявити свою громадянську позицію і стати на захист української мови, а це означає – на захист Української Державності; тим самим донести до відома ВР, що для Вас українська мова не є чужою.

ЕКУ звертається до Президента України поставити вето на закон «Про засади державної мовної політики» та зупинити процес порушення законів законодавчою гілкою влади.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа