Добродійний концерт на Флориді й герої України

Йосиф Сірка

У суботу (3.2.24), в Українському Культурному Центрі, в американському місті Норд Порт (North Port), стейт Флорида, відбувся Добродійний концерт «Українське Різдво» співачки Оксани Мухи, Заслуженої артистки України.

Співачка вже не вперше у США, а зараз вона на концертному турне, яке організує неприбуткова органівзація REVIVED SOLDIERS UKRAINЕ (http//www.rsukraine.org ) –“Відроджені солдати України).

Ця організація лише за 2022 р. передала Україні допомогу на суму 6 800 056 американских доларів. На концерті були і троє українських Героїв, які в США, під опікою цієї організації, проходять безплатне протезування: Красновський Д., Кумгуров О. та Молдун І., які подякували за підтримку. Всі зібрані кошти йдуть для утримування та протезування захисників України, а також Реабілітаційному центру у Львові, побудову якого організація Відродження воїнів України також допомогла.

Оскільки концерт пройшов під назвою “Українське Різдво”, то О.Муха й почала лемківською колядою. У багатому репертуарі співачки були й пісні, які переповнена заля “підспівувала” їй, що створювало атмосферу “різдвяного” настрою. Особливо відзначені були пісні на слова В.Івасюва та Д.Павличка, до виконання яких співачка запрошувала присутніх, які охоче долучалися.

Доповненням до концерту був і аукціон, на якому були продані подаровані речі, виручка за які йде на протезування наших Героїв. Представниця Revived Soldiers Ukraine Iрина Ващук Iryna Vashchuk)подякувала учасникам за щиру допомогу і показала деякі фраґменти з Реабілітаційного центра у Львові, що зробило певне враження для публіки, яка на закінчення знов поповнила збір, який піде на те, щоб українських воїнів поставити на певні ноги.

Після офіційного закінчення концерту ще пара соток відвідувачів залишалася в залі та на дворі і багато-хто підходив до хлопців-героїв, щоб їм подякувати за захист Батьківщини. Багатолюдна участь на концерті О.Мухи був доказом того, що українці і тисячі кілометрів від рідної землі, зберігають не тільки любов до Батьківщини (у багатьох вже ІСТОРИЧНОЇ – завдяки батькам) і готові підтримувати її у нерівній боротьбі з жорстоким північним сусідом-нелюдом.

Єдности та розуміння потреби допомогти, яку продемонстрували учасники добродійного концерту в Норд Порт, бракує владі України. Єдність старої й нової української еміграції, разом з «тимчасововими переселенцями», допомогти «відродити» українських покалічених воїнів, могла б послужити прикладом владі в Україні. Вирішувати потрібно основне питання існування нації і держави, а не «обирання президента» держави, про яку ворог каже, що такої «нєт, нє било, і нє будєт» – її потрібно очистити від московської нечисті, а тоді вже займатись виборами.

Новина про наміри Зеленського звільнити відомого в США «залізного генерала» Залужного здивувала, зокрема старшу українську еміґрацію, яким добре відоме американське прислівя: Don’t change horses in the middle of a stream. (Не міняйте коней на середині річки (під час переправи).

Норд Порт, 4.2.24 р.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа