День Подяки в школі ім. св. Андрія за поїздку в Україну

Марічка Галабурда-Чигрин

Як я вже подавала діти, вчителі та члени Батківьського Комітету Української суботньої Школи ім. св. Андрія з Сіднеюрозпочали 22.6.2013 подорож по Україні.

 

Щоби її здійснити – три роки збирали гроші на поїздку. Варили обіди, вареники, печиво в церковній кухні і продавали приготовлене в кантині, готували перекуску на громадських концертах, святах, виступали на громадських концертах.

 


Жертвували на подорож чи не всі українські організації в Сіднеї й околиць. Батьківський Комітет і Дирекція школи вирішили дати
суспільству звіт з поїздки в Україні і подякувати тим, хто є прихильником школи, хто дав пожертву, тим, хто цікавився, де наші маленькі школярі їздили.

 

 

Імпреза під назвою День подяки відбулася в неділю 8.9.2013 в при церковній залі Української Греко Католицької Церкви. При її вході виднів великий напис по англійськи “Ukraine tour 2013”.З правої сторони на стендах були розміщені знимки зроблені в Україні, її мапа з назначенням, які міста відвідалося, цікаві малюнки дітей, які вказували на те, що їм найбільше подобалося чи залишилося в памяті.

 

Були виставлені привезені з України книжки, вишивки, ляльки, мотанки, писанки, ДВДс, й інші подарунки. Понад 130 присутніх оглянули виставку. Були здивовані кількістю й якістю люксусових видань. Деякі книжки справді дуже гарні.

 

Директорка Школи Одарка Брецко привітала присутніх й попросила отця Михайла Шияна відкрити імпрезу. Після відспівання молитви всіма присутніми Отець у свойому привітальному слові сказав, що: …- його батько неодноразово вказував йому, що треба в житті запамятати слово дякую, за надане людині добро чи послуги чи поміч. І він радий, що такий День Подяки проходить сьогодні в цій залі, до якої увійшли двома рядами школярі.

 

Соломія Матіюк несла коровай на великому вишитому рушнику, якого підтримували Софійка Бик та Вікторія Волицька. Діти вийшли на сцену і розпочався концерт в програму якого входилимолитва, вірші й пісні. Кожний з учнів говорив доброю українською мовою чим здивували тих, хто в Україні їх зустрічав і приймав. Публіка нагороджувала виступ кожного учня чи ученицю, оплесками. Думаю, що нам можна гордитися цими маленькими школярами, які принесли нашому суспільцтву не тільки Сіднею а Австралії в Україні добре імя, честь і славу!

 

 

Після гостинного обіду, директорка Школи Одарка Брецко дякувалапоіменно кожній організації, яка підтримала ідею подорожі й допомогла грошима реалізувати її й разом з Головою Батьківського Комітету Лілею Матіюк вручали кожному грамоту подяки, подарунок й квіти. Це прекрасний жест з рамени Дирекції, вчителів й Батьківського Комітету.

 

Почали від Парафії. Оскільки парох о. Симон Цькуй знаходився в Мельбурні, отець Михайло Шиян прийняв ікони, преподобним сестрам Василіянкам подарували вишитий рушник й книжочки. До речі Мати Анісія їздила з Школою в Україну. Слідувала подяка о. Дмитрові Сенівому, панству Галі і Володимирові Сімановським з Нюкастелю, дирекції Фундації Карпати – головному спонзорові поїздки, Управі Осередку СУМ-у ім ген. Тараса Чупринки, Фундації Українознавчих Студій Австралії (ФУСА), Станиці ПЛАСТ-у, Громаді Кабраматта-Ферфілд, Відділові Союзу Українок ім. кн.Анни Ярослани, Відділові ім. Ольги Басараб, адвокатові Михайлові Парасинові, музикам оркестри ДВД – ( Степан Сікорський, Володимир Панкович, Данило Рудак).Жіночому Ансамблеві Суцвіття. Школа з Дрогобича передала Пані Євгенії Барчинській подаринки – ікону, мотанку, книжки й інші речі).

 


Всі вчительки преподобні сестри Василіянки, Одарка Брецко, Марійка Шушняк-Федоров, Марійка Кука, Тереза Бутилевич, вона і дириґентка шкільного хору, Меланя Берегова, Таня Мандзій, Наталка Стефанишин Ліля Матіюк, й – й я, яка пишу про Шкільні Події й роблю знимки, – дістали квіти, – Михайло Тротнар, Павло Петрикович, дістав коноверту з подарунком. Одним словом нікого із Батківського Комітету не забули…

 

 

Одарка Брецко розповіла, що:…”Школа ім.св. Андрія Сіднею з ініціятиви пані Євгенії Барчинської почали звязки з Школою н. 1 імені Івана Франка в Дрогобичі від 1992р. Пані Євгенія ходила до цієї школи.

 

Все  почалося  з  того  коли  Україна  стала  незалежною  країною.  Ми  заохочували учнів  зробити  добре  діло  і  подати  гуманітарну  допомогу  учням  ровесникам  в  Україні.  Для  цього  ми  вибрали  школу  ім.  І. Франка  на  «школу  посестру».

 

Перша  акція  допомоги  була,  що  учні  Сіднею зібрали й запакували  і  вислали  200  пакунків  по  10 кг ваги шкільного  приладдя. 

 

Учні  в  Україні  в  зимі  на  санках  везли  ці  пакунки  до  школи.  Це  була  прекрасна  ідея  спілкування  ровесників  діяспори  з  ровесниками  України.  Ця  акція  дала  не  тільки  велику  допомогу,  а  також  виробила  у  наших  учнів  почуття  піклування  і  ділитися  матеріяльними  благами  т.з. «caring and sharing»  з  іншими  потребуючими.

 

Друга  акція  це  була  збірка  т.з.  «золотої  монети»  яку  проводимо  в  школі  кожного  року  на  День  Незалежности  України  і  з  нагоди  Різдва.  Перша  допомога  з  цієї  збірки  була призначена  для подачі  сніданків  учням,  а  саме:  каша  і  молоко.  До  сьогодні  в  міру  можливостей  ми  допомагаємо  учням  висилаючи  на  різні  потрібні  їм  проєкти,  а  наших  учнів  в  цей  спосіб  привчаємо  виробляти  пошану  до  всього  українського.

 

Перший раз ми поїхали в Україну з нагоди 40 ліття нашої школи в 2009 році. Їхали учні старші від цих, кого ми бачимо на сцені.

 

В 2010 р. директорка Школи Одарка Брецко відбула зустріч з учителями і директоркою школи в Дрогобичі, коли  учні Анастасія Василик і Олекса  Матіюк їхали на курс  вивчання мови до Українського Католицького Університету в Львові.

 

Як приймали Школу ім св. Андрія з Сіднею – хлібом і сіллю, концертом, вітальними промовами, яке велике вражіння зробили чи залишили малі австралійці в Україні ми бачили на відео, яке висвітлювалося на екрані. Будучи в Музеях, в обійстві Мамаєва Слобіда, в Козацькому Музеї Хортиця в Запоріжжі, брали учні й вчителі участь у програмі, яка там відбувалася – ліпили вареники, вчилися робити мотанки, пекти паски, періжки, ітб.

 

Відвідала Школа Музей ім. Ярослава Стецька. Дякуючи панові Ней та Родині Береговий була зорганізування зустріч в селі Вели́кому Глибочку —Тернопільського районуТернопільської області. Та в Старому Угриневі Музей ім. Степана Бандери.

 

 

Велично вітав нашу групу з Австралії Ґубернатор, Голова Державної Адміністрації Івано Франківської Області пан Михайло Вишиванюк, який був в Сіднеї в червні місяці ц.р. на Здвизі з нагоди 65 -ти ліття поселення Українців в Австралії. Одарка Брецко сказала, що вся делеґація брала участь в Зустрічі не лише в ІваноФранківську, а в Яремчі й Коломиї. Дякуємо за таке прийняття і в ресторанах.

 

 

Учні підчас подорожі були вдягнені в спецільно виготованих білих сорочках, чим звертали на себе увагу.

 

Одарка Брецко сказала, що:…- “Школа виносить велику подяку бувшій учениці та учасниці першої шкільної поїздки в Україну в 2009 р.- Мелісі Ільків, за дуже вміле оформлення офіційнної сорочини для учасників шкільної тури 2013 р. Цією сорочиною виступали в Україні а в школі Дрогобичі дарували учням та вчителям. Коли учні Дрогобича повбиралися в наші сорочки було тяжко розпізнати їх!

 

Діти, вчителі та члени Батьківського Комітету були в цю неділю вдягнені в згаданих сороках.

 

Галя Ланиця виграла в щасливому відборі квитків дуже гарну сорочку з Україні.

 

При каві й поданому тортові та іншим печевом присутні говорили з вчителями, хто з учнями і ще раз переглядали книжки з України. Настрій був піднесений.

 

Говорила я кілька разів з тими малятами, які їздили в Україну. Вони кажуть, що підчас поїздкивони багато цікавого побачили. Церкви, музеї, вироби укрaїнського мистецтва, базарі, ресторани, ходили на оперету Наталка Полтавка “…і що все те запам’яталосяїм на все життя й вони знов хочуть їхати. Навіть ті родини, що жили в Україні небачили стільки там, як підчас цієї поїздки.

 

Думаю, що Денщ Подяки був дуже похвальний почин Школи, щоби вшанувати наше суспільство за підтримку їх. Хай щастить школярам в майбутньому!

 

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа