20-ліття відновлення кредитно-кооперативного руху в Україні – важлива подія в житті всієї української спільноти

Цього року виповнюється 20-та річниця відновлення кредитно-кооперативного руху в Україні, що є важливою подією як для України, так і для української діаспори.

Історія українського кооперативного руху сягає кінця XIX століття – часів чужоземного панування на українських землях та боротьби українського народу за самостановлення як нації. Будучи важливою частиною українського національного життя, вже на етапі свого зародження кооперативний рух став важливим чинником у піднесенні добробуту українців та пітримці їхніх національних потреб.

Знищений за радянських часів, український кредитно-кооперативний рух зміг відновити свою діяльність тільки в 1992 р., після відродження Української незалежної держави. До цього процесу також долучилися Українська світова кооперативна рада, що діє при Світовому Конґресі Українців (СКУ), та українські фінансові інституції Канади, США та Австралії, чиїми стараннями кредитівки в Україні отримали всебічну методичну і технічну підтримку, у тому числі й фінансування навчального процесу і стажування працівників за кордоном та допомогу українських експертів і громадських помічників.

СКУ вітає всіх українських кооператорів з 20-літтям відновлення кредитно-кооперативного руху в Україні та бажає подальшої успішної праці для загального добра України й українського народу на засадах співпраці й консолідації.

СВІТОВИЙ КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ

145 Evans Ave., Suite 207

Toronto, ON

M8Z 5X8 Canada

Tel. (416) 323-3020

Fax (416) 323-3250

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа