Зустріч Глави УГКЦ з послом Італії: на яку ще допомогу сподівається Україна

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся з послом Італії в Україні П’єром Франческо Дзадзо, який завершує свою дипломатичну місію в країні.

Під час зустрічі Блаженніший Святослав обговорив із п. Дзадзо низку важливих тем, зосередившись на ситуації в Україні, душпастирстві Церкви в умовах війни, ідеології «русского міра», міжцерковних відносинах в Україні та світі і планах на майбутнє.

Насамперед Глава УГКЦ склад на руки посла вдячність Італійській державі та народові за підтримку України у протистоянні російській агресії і надану допомогу. Окремо Предстоятель подякував за сприяння в розвитку Апостольського екзархату для українців у Італії.

Пан П’єр Франческо розповів, що познайомився з Україною ще 20 років тому і відтоді вражений почуттям національної ідентичності та релігійності українців.

Він поцікавився у Глави УГКЦ, який, «як пастир, доторкає ран війни українців», його баченням теперішньої ситуації в Україні. «Ми, українці, втомлені, але не демотивовані, — ствердив Блаженніший Святослав. — На жаль, звикання до війни, яке існує, може бути ще небезпечнішим за втому… Народ втомлений, але всі розуміють, що мусимо продовжувати боротьбу, тому що ми не маємо іншого вибору».

Щодо ідеології «русского міра», про яку запитав італійський дипломат, Предстоятель зазначив, що те, що її породила Церква [Російська Православна], є серйозним викликом для вірогідності християнської проповіді у третьому тисячолітті. Блаженніший Святослав заявив, що УГКЦ не лише сама засуджує цю геноцидну ідеологію, а й закликає інші Церкви та спільноти, зокрема академічні, до її наукового вивчення і засудження. «Щошвидше ця ідеологія буде засуджена, то більше життів буде врятовано», — переконаний Глава УГКЦ.

Пан П’єр Франческо Дзадзо поцікавився у Блаженнішого Святослава особливостями Української Греко-Католицької Церкви. Предстоятель розповів про три:

  • Перша — УГКЦ ніколи не була державною Церквою, завжди підтримуючи національні прагнення українців.
  • Друга — УГКЦ є глобальною Церквою, відкритою до католицького універсалізму. Будучи присутньою у всьому світі, вона творить сопричастя між українцями в Україні та діаспорі.
  • Третя — УГКЦ здійснює активне соціальне служіння. Як Церква, ми відчуваємо себе інтегральною частиною громадянського суспільства. Вчимо українців бути вільними і відповідальними за своє майбутнє. Під час війни наше служіння потребуючим було підтримане загальною солідарністю Католицької Церкви.

Блаженніший Святослав наголосив, що, будучи вільною від державного впливу, УГКЦ може вільно говорити правду, проповідувати християнські цінності та мати пророчий голос.

Пан Дзадзо поділився, що його робота в Україні допомогла йому краще зрозуміти різницю між Україною та росією. За його словами, українців від росіян відрізняє насамперед глибоке почуття національної ідентичності та цінність свободи. Він заявив, що вважає «своїм моральним обов’язком» ділитися цим знанням зі світом, зокрема з італійцями.

На завершення зустрічі Блаженніший Святослав подарував послові пам’ятну медаль із зображенням Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві та видання про собор Святої Софії у Римі, запросивши його відвідати.

Департамент інформації УГКЦ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа