Жорстка резолюція ПАРЕ щодо України

Страсбург. 26 січня. УНІАН. Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) не виключає санкцій проти України за невиконання її вимог.

Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться в резолюції “Функціонування демократичних інституцій в Україні”, схваленій сьогодні на сесії ПАРЄ в Страсбурзі.

За резолюцію проголосували 69 депутатів, проти – 8, утрималися – 14.

“Асамблея пропонує Моніторинговому комітету уважно стежити за ситуацією та пропонувати подальші заходи, які можуть бути здійснені Асамблеєю відповідно до ситуації, включаючи можливий розгляд санкцій, якщо вимоги Асамблеї не будуть виконані”, – написано в документі.

“Асамблея вважає, що реалізації її рекомендацій і, зокрема, тих, що стосуються кримінального переслідування членів колишнього уряду, сигналізуватиме про відданість влади нормам та цінностям Ради Європи”, – пояснили депутати ПАРЄ.

Пропозиція відзначити в резолюції можливість майбутніх санкцій, була представлена групою депутатів на чолі з депутатом з Нідерландів Пітером ОМТЦИГТОМ, і підтримана зранку Моніторинговим комітетом ПАРЄ, а пізніше – всією Асамблеєю.

Джерело: УНІАН

Звіт Моніторингового комітету ПАРЄ по Україні доповнений кількома важливими поправками. Про це повідомляє кореспондент Тижня.
Зокрема, Асамблея підтримала пропозицію депутата від Нідерландів Пітера Озімта додати вимогу щодо Президента України «вивчити всі наявні юридичні можливості, які існують в українському законодавстві, аби звільнити з-під варти та з-за ґрат членів колишнього уряду та надати їм можливість взяти участь у наступних виборах».

Також була підтримала поправка доповідачок ПАРЄ по Україні, яка стосувалася позовів Юлії Тимошенко до Європейського суду з прав людини.

Асамблея висловила сподівання, що Європейський суд з прав людини позачергово розгляне позов колишнього прем’єр-міністра, яка скаржится на порушення 3,5 та 18 статей Європейської Конвенції з прав людини.

Нарешті, поправка, у якій ішлося про можливість санкцій, якщо резолюцію Ради Європи не буде виконано в розумні терміни, також схвалена. Попри те, що термін чітко не визначено, документ віднині міститиме чітко зафіксовану імовірність санкцій проти України.

Джерело: Тиждень

Iryna Gerashchenko (у фейсбуці)
Прийнято найжорсткішу резолюцію ПАРЄ по Украіні. Навіть за часів справи Гонгадзе формулювання були м’якішими. Але, боюся, зараз хор регіональних голосів запричитає про невтручання у внутрішні справи, підлість опозиціі, рекомендаційний, а не обов’язковий характер резолюціі.
———-

Санкції, про які йде мова у резолюції, можуть буьти конкретизовані вже на наступній сесії ПАРЕ у квітні.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа