Зеленський анонсував перевірки рішень ВЛК про непридатність до служби

На засіданні Ради нацбезпеки та оборони 30 серпня обговорювали роботу військово-лікарських комісій. За підсумками — вирішили перевірити рішення ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби за півтора роки, а також цифровізувати роботу комісій.

Про це повідомив у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський.

Він зазначив, що незабаром правоохоронці завершать перевірку ВЛК, що триває по всій Україні, але зараз вже є кілька висновків.

Перше — є потреба перевірити значну кількість рішень комісій щодо інвалідності та непридатності до військової служби, ухвалених після 24 лютого 2022 року. За словами Зеленського, в деяких областях від того часу «вдесятеро зросла кількість зняття з військового обліку через рішення ВЛК».

«Абсолютно зрозуміло, що це за рішення. Корумповані рішення. Та й у межах кримінальних проваджень, які тривають зараз щодо працівників ВЛК та МСЕК, видно ще краще, скільки рішень могло бути сфальшовано. Вже є чітко встановлені правоохоронцями необґрунтовані рішення ВЛК. Зафіксовані конкретні докази. В закритому режимі це представлено», — заявив глава держави.

Він зазначив, що йдеться про «різні регіони, різні ТЦК, різних посадовців», а хабарі становили від 3 до 15 тис. доларів.

Друге — планується вивчити перелік людей, які поїхали за кордон завдяки, за виразом Зеленського, «очевидно сумнівним рішенням ВЛК».

«Насамперед завдяки рішенням тих, хто вже спійманий на хабарях. Ідеться щонайменше про тисячі осіб», — уточнив президент.

Джерело: mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа