Зареєстровано альтернативний проект реформування освіти

Наприкінці 2011 року було зареєстровано проект про реформу системи освіти » (№9655-1), який є альтернативою законопроектові Дмитра Табачника (№ 9655). Його запропонували представники «Фронту змін»  Арсеній Яценюк і Леся Оробець .

Свій вчинок представники «Фронту Змін» пояснили, з одного боку, системною кризою законодавства, яким наразі регулюється вища освіта в Україні, а з іншого – відсутністю в урядовому проекті адекватних відповідей на даний виклик, а також відвертим небажанням його авторів враховувати прогресивні підходи до реформування галузі.

За їх словами, альтернативний проект орієнтовано на забезпечення академічних свобод викладачам та студентам, захист конституційних гарантій доступу до якісної вищої освіти, створення системи незалежного забезпечення якості вищої освіти. Також проектом «Фронту Змін» передбачено суттєві зміни в сфері фінансування галузі, зокрема, впроваджується ґрантова система фінансування вищої освіти, що дозволяє закріпити державні кошти не за міністерством, а за кращими вступниками.

Проектом передбачено надання вищим навчальним закладам права власності на їхнє майно і результати власної наукової та науково-технічної діяльності. Поряд із розширенням позабюджетних джерел фінансування і дозволом вільно розпоряджатися заробленими коштами університети отримають механізм відкритого, прозорого і конкурсного розподілу державного замовлення.

Законопроектом передбачено зменшення обсягу навчального навантаження викладачів до 600 годин на рік, що має суттєво поліпшити якість їхньої науково-дослідницької діяльності.  Документом передбачено законодавче закріплення розміру стипендії студента (не менше прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць), а також гарантії вибору студентом власної траєкторії здобуття вищої освіти і професійної підготовки європейського рівня.

За матеріалами сайтів Верховної Ради України та партії “Фронт Змін”

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа