Запорізька влада незаконно намагалася зірвати акцію проти «мовного закону»

На 5 червня в Запоріжжі групою громадських організацій ( «НЕБО», «Українська Справа», «Оновлення країни») було ініційоване проведення заходу «Займіться ділом, а не язиком!» з метою висловити протест щодо можливого прийняття Верховною Радою України законопроекту “Про засади державної мовної політики” та звернути увагу громадськості на соціально-економічний стан в державі. Акція була запланована на 12.00 на площі біля будівлі Запорізької обласної ради, куди всі охочі могли прийти і передати спортивне взуття (кеди) для подальшого їх відправлення депутатам-розкольникам від правлячої партії до Верховної Ради України.

О 9.00 організатори заходу, Ігор Артюшенко і Дмитро Харьков зайшли до будівлі Запорізької міської ради з метою передати відповідне повідомлення про проведення заходу.

Близько 10.00 до організаторів підійшов працівник управління з питань внутрішньої політики і запросив в кабінет до керуючого справами виконкому Запорізької міської ради Бойко З. М. Під час півгодинної бесіди було заявлено, що в канцелярії «поламався комп’ютер», оголошений «архівний день», ніяка кореспонденція прийматися не буде, повідомлення про захід розглянуто теж не буде, бо воно «не було подано». Таким чином проведення заявленої акції є протизаконною. На неодноразові пропозиції Ігоря Артюшенка повторити теж саме на камеру Бойко Зінаїда Михайлівна відповідала категоричною відмовою.

О 12.00 організатори заходу прибули на площу біля Запорізької обласної ради, маючи при собі повідомлення, підписане начальником міського управління з питань внутрішньої політики Сокульським Є.А. Ігорю Артюшенку було заявлено, що проведення акції є протизаконним, а Сокульський, виявляється, знаходиться у відпустці і його підпис нічого не вартує. На пропозицію з боку правоохоронних органів наказати людям розійтись Ігор Артюшенко відповів відмовою, в результаті – був затриманий і доставлений в Ордженікідзевський райвідділ міліції. Але учасники заходу так і не розходилися: акція була проведена, молодь кидала кеди в коробку, демонструючи своє відношення до депутатів-розкольників від ПР.

Після звільнення з райвідділку, Ігор Артюшенко зазначив: «Сьогодні необхідність гасла «Займіться ділом, а не язиком!» стала найактуальнішою. Замість того, щоб діяти згідно Закону і розглянути повідомлення про захід, запорізька влада брехала нам в очі, придумувала різні «креативні» можливості для відмови, сама собі на півдня заблокувала роботу. Не приймала громадян, не вирішувала їхні нагальні питання. За що ми, платники податків, забезпечуємо їм заробітну плату? Щоб вони півдня робили все можливе, аби не допустити протестів щодо розкольницького  мовного закону? Виходить, що хворобливі ідеї Колісніченка-Ківалова для запорізької міської влади важливіші, ніж проблеми десятків запорожців, які так і не змогли потрапити в міську канцелярію!».

Прес-служба Організації «НЕБО»

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа