За матеріалами СБУ 15 років за ґратами проведе інформатор фсб, який наводив російські С-300 на Краматорськ

Завдяки доказовій базі Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав ще один інформатор фсб, який коригував ворожий вогонь по Донеччині.

За його наведенням 14 березня 2023 року російські загарбники вдарили ракетами С-300 по житлових будинках Краматорська.

Тоді внаслідок ворожих «прильотів» постраждало 10 мирних жителів, один із них загинув.

Також зловмисник збирав розвіддані про місця тимчасового базування підрозділів ЗСУ, які залучені до боїв під Авдіївкою та Бахмутом.

Співробітники СБУ затримали російського інформатора у травні 2023 року «на гарячому», коли він здійснював дорозвідку поблизу одного з військових об’єктів у прифронтовому районі.

За матеріалами Служби безпеки суд призначив йому 15 років тюрми.

Як встановило розслідування, засудженим є 25-річний мешканець Краматорська. Навесні минулого року фсб дистанційно залучила молодика до співпраці у війні проти України.

Подальша комунікація між ним та його російським куратором відбувалась через популярний месенджер.

В анонімному чаті інформатор «звітував» до фсб у вигляді фото українських об’єктів з їхнім детальним описом та електронними координатами.

На підставі зібраних Службою безпеки доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (надання збройним формуванням держави-агресора допомоги у веденні бойових дій проти ЗСУ).

Розслідування проводили співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури.

Служба безпеки України

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа