З Вовчанської громади масово виїжджають люди: коментар начальника МВА

З Вовчанської громади — міста та прикордонних сіл — через посилення російських обстрілів і спробу прориву 10 травня масово виїжджають люди, повідомив у коментарі «МедіаПорту» начальник Вовчанської міської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі

Прокоментуйте, будь ласка, ситуацію на цей час, яка обстановка?

Обстановка дуже гаряча, тому що йдуть сильні обстріли з 3-ї години, масові обстріли міста Вовчанськ, найближчих населених пунктів, які біля кордону. Зараз масово люди виїжджають з території міста, з території громади. У кого є можливість, на своєму автотранспорті. Для тих, у кого немає змоги виїхати самостійно, організували разом з поліцією, гуманітарним центром, евакуацію населення, розгорнули штаб евакуації, займаємося евакуацією населення, яке бажає виїхати

Скільки залишалося населення?

До вчорашнього дня — приблизно до трьох тисяч у місті Вовчанськ.

А скільки, за вашими підрахунками, організовано виїхали? Скільки приблизно вже заявок?

Зараз заявок дуже багато. Заявки обробляються, ми не маємо змоги сказати, скільки, але дуже багато… Щодо вивезення, залучені поліція і волонтери, які вивозять людей. Вивезли в Харків приблизно 50 людей, 50 чекають автобуси, останні заявки ще відпрацьовуються. Проблема в тому, що у місто немає можливості заїхати на мікроавтобусах або на автобусах, тому що вони [росіяни] атакують FPV-дронами. Легковими автомобілями вивозять людей по три-чотири людини.

Вовчанськ постійно обстрілюють, але це були менш інтенсивні обстріли, ніж сьогодні, якщо порівняти?

До сьогоднішнього дня у нас постійні були обстріли, але з сьогоднішньої ночі сильніші, інтенсивніші обстріли майже всього міста, околиць міста, тому люди залякані і виїжджають з міста, щоби зберегти життя, тому що дуже небезпечно.

Не зайшли окупанти на вашу територію, у громаду?

Ні, на територію не зайшли, кордон не пройшли, наші хлопці працюють, також не дають ворогу пройти наші редути, така зараз ситуація.

Чим вас обстрілюють сьогодні?

З усього, з ночі почали з КАБів масово, потім артилерія, РСЗВ, FPV-дронами літають, всі види зброї зараз обстрілюють місто Вовчанськ.

Чи є поранені або загиблі внаслідок сьогоднішньої атаки?

Ні, загиблих серед цивільного населення немає, постраждалих теж, тобто не надходила інформація щодо поранених. Всі в штатному режимі, всі працюють. 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа