До лютого 2022 року Дружківка була квітучим промисловим центром. Та зараз, як і більшість мирних міст сходу України, вона стікає кров’ю через постійні атаки росіян з повітря. Важко знайти повністю вцілілі підприємства та виробничі приміщення, росіяни зруйнували школи, торгівельні центри, дитячі садочки та владні установи.
З початком повномасштабного вторгнення Дружківка стала своєрідним хабом для сил Оборони Донеччини. Там зберігалася військова техніка резерву, переводили дух виснажені боями українські захисники та розміщувалися тилові склади третьої лінії фронту для швидкого забезпечення передових підрозділів. Навіть полігон для доведення зброї до нормального бою встигли облаштувати ініціативні військові.
У Дружківській лікарні, яка перетворилася на військовий шпиталь щодня рятують життя українських захисників та мирних громадян, які постраждали від війни. Війни, котру розв’язала росія.
Згадаємо кілька історичних фактів з життя колись квітучого міста:
Його історія бере початок з XVIII століття, коли тут почали селитися козаки та селяни, які тікали від кріпацтва. Спочатку територія була відома як козацьке поселення Дружківський хутір.
Дружківка була заснована приблизно в 1781 році, і, згідно з історичними джерелами, її перші мешканці займалися землеробством і скотарством. У XIX столітті в регіоні активно розвивалися гірничі промисли, оскільки тут були значні запаси вугілля та корисних копалин. Наприкінці XIX століття сюди почали прокладати залізницю, що сприяло розвитку поселення як важливого промислового центру.
З розвитком металургійної та гірничодобувної промисловості на початку XX століття Дружківка почала швидко розвиватися. У 1917 році місто стало центром промислових підприємств, зокрема машинобудівної галузі, а в 1930-х роках тут було побудовано великий завод, який спеціалізувався на виробництві машин для гірничої промисловості.
З проголошення незалежності України і до повномасштабного вторгнення росіян в Україну Дружківка залишалася промисловим центром з красивою природою, історичним музеєм, геологічною природною пам’яткою «Кам’яні Могили», льодовою ареною «Альтаїр». Була містом, де постійно проводилися ярмарки та фестивалі, спортивні події, кипіло життя.
Та зараз все змінилося. Ворог не міг би завдати такої шкоди місту та його жителям без зрадників, які часом ховаються серед нас.
Це історія про колаборанта, який хотів захопити владу міста після приходу російської окупаційної адміністрації.
Олександр Добродомов обіймав посаду помічника нардепа від ОПЗЖ, мера Дружківки Валерія Гнатенка, проте завжди мріяв стати очільником рідного міста. Ще на початку 2022 року його завербували спецслужби рф, коли він перебував на території росії.
Добродомову пообіцяли, що після окупації Дружківки саме він очолить міську владу та отримає солідну винагороду. Йому було доручено розширити агентурну мережу, щоб шпигувати за підрозділами ЗСУ, а у випадку отримання окремого розпорядження — вчинити диверсію.
Під час повномасштабного вторгнення колаборант створив диверсійну групу у яку входили 4 громадянина України та 2 громадянина росії. Разом з поплічниками знаходив та передавав російським кураторам координати військової техніки та підрозділів ЗСУ на території Краматорського району. За час своєї шпигунської діяльності відправив 17 повідомлень агенту рф з вказанням місць розташування сил оборони України та інших цілей.
У цей перелік увійшли: склади з боєприпасами, склади речового та продовольчого забезпечення, район очікування військової техніки, місцезнаходження військовослужбовців ЗСУ, школа, станція технічного обслуговування автомобілів, автомобільний міст та інші об’єкти критичної інфраструктури міста. У грудні 2022 року колаборант повідомив спецслужби рф про пересування двох колон РСЗВ БМ-21 “Град” у місті Краматорськ. Диверсійна група Добродомова отримала наказ від агентів ФСБ на підрив українських установок “Град”, які знаходилися у Краматорську. Для цього ними була заздалегідь заготовлена вибухівка та вогнепальна зброя.
Проте українські спецслужби вже слідкували за групою зловмисників та затримали зрадників, запобігши тяжким наслідкам запланованого злочину. Суд виніс вирок, відправивши колаборанта за грати на 12 років. Зараз він перебуває у в’язниці.
Якщо ви з тієї чи іншої причини досі співпрацюєте з ворогом і займаєтесь тим, чим займався Олександр, у вас є шанс припинити цю діяльність на визначених умовах. Заповнюйте спеціальну анкету на сайті “Хочу к своим” і чітко виконуйте отримані інструкції.
Джерело: v-variant