Виставку-досвід “Zемля: неймовірна Україна” відвідало понад 10 000 українців

mincult

24 листопада на території ВДНГ відбулося закриття виставки-досвіду “Zемля: неймовірна Україна”, присвяченої 30-річчю Незалежності України. Культурний проєкт реалізували Міністерство культури та інформаційної політики, Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти спільно з агенцією Postmen. Попри прохолодну погоду, за тиждень виставку відвідали понад 10 000 українців.

Як підкреслив куратор проєкту Євгеній Стасіневич, виставка “Zемля: неймовірна Україна” стала першою в Україні виставкою-досвідом. Експозиція була реалізована в інноваційному форматі, що дозволяв активувати п’ять органів чуття, яким відповідали різнобарвні тематичні контейнери: “Бачити”, “Чути”, “Смакувати”, “Вдихати”, “Відчувати”. Виставка-досвід створена в пересувному форматі та може бути представлена у великих містах України.

“Цим проєктом ми спробували переосмислити саме поняття “земля”, яке супроводжує нас від першого до останнього дня існування. Куратори зробили інтерактивний культурно-мистецький проєкт, який подарував всім відвідувачам унікальний досвід. Через різні інструменти та шляхи, можна було доторкнутися поняття «земля» як на емоційному рівні, так і на чуттєвому, що надзвичайно важливо у наш час гаджетів і технологій”, зазначає Галина Григоренко, голова Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

В межах роботи над інсталяціями відбулася геологічна експедиція у 17-ти областях України, аби відібрати зразки найпоширеніших типів ґрунтів. Загалом над проєктом працювали 8 експертів. Серед них провідний український парфумер та митець Богдан Зубченко, який розробив запахи землі для блоку “Вдихати”: чорнозему, хлібу, українського саду, степу, лісу й озер. Експертизу для блоку “Вдихати”, де представлені знаряддя та інструменти різних регіонів та епох, надав історик, співробітник Національного музею народної архітектури та побуту (відомого як музей Пирогів) Вадим Назаренко. В блоку “Бачити” можна було простежити зміни кордонів сьогоднішніх українських земель у великій історичній перспективі.

“Чи не вперше ми творимо культурний проєкт, який може бути перенесений в інші міста. Я мрію, щоби цей проєкт вже весною побачив Львів, Дніпро, а далі й Париж, Нью-Йорк і Токіо. Мені видається, що саме так має будуватися українська культурна політика та державні інвестиції в цій сфері. За державні кошти має творитись продукт, який здатен масштабуватися й формувати наш культурний експортний потенціал», зазначив керівник проєкту, СЕО агенції Postmen Ярослав Ведмідь.

За тиждень роботи виставки було проведено 13 тематичних екскурсій від куратора Євгенія Стасіневича та експертів проєкту. Для гостей також працювала шовкографічна майстерня, де можна було безкоштовно прикрасити будь-яку бавовняну річ фірмовими принтами з українськими плодами: грушею, грибом або буряком. Наприкінці виставки кожен міг пройти гру, побудовану на питаннях по змісту виставки, щоб отримати квиток з впринтованим в нього насінням, яке проросте.

Виставка продовжує своє життя онлайн. Матеріали експозиції: відео з давніми та сучасними картами української землі в історичній перспективі, випуски подкасту з експертами, а також медитацію із звуками природи можна знайти на сайті проєкту – https://zemliaua.org/.

“Майже півроку над проєктом працювала велика команда, для якої земля стала основою життя на цей час. Ми прагнемо другого видання – second edition – проєкту “Zемля: неймовірна Україна”, який хочемо відправити в тур Україною вже весною. З цією метою оголошуємо пошук партнерів, серед яких бачили би ключові українські і міжнародні бренди: Епіцентр, Rozetka.ua, Нова Пошта, OKKO, WOG, Megogo, Intertop, Сільпо, Leroy Merlin, Kernel, Астарта, МХП, Mastercard, Visa, а також банки, фарма-компанії, агро-компанії та IT-кластер”, – коментує плани організаторів менеджерка проєкту Настя Іщенко.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа