«Вишкіл капітанів»: понад 500 офіцерів Сил оборони пройшли навчання у 2023 році

Vyshkil-1

Впродовж 2023 року спільними зусиллями командування Сил ТрО ЗСУ, фонду «Повернись живим» та відповідального бізнесу вдалося підготувати понад 500 офіцерів Сил оборони це командири рот, взводів і офіцери штабів батальйонів з усіх регіонів України.

«Вишкіл капітанів» — навчальний курс із військового лідерства, розроблений провідними воєнними фахівцями за стандартами НАТО з урахуванням новітнього досвіду ведення бойових дій в російсько-українській війні. Впродовж двох місяців українські офіцери вивчають процедури ухвалення військових рішень, діляться бойовим досвідом і розвивають лідерські навички.

Результати «Вишколу капітанів» за 2023 рік

У 2023 році відбулось п’ять наборів навчального курсу «Вишкіл капітанів» та випустились 505 офіцерів. Також 20 офіцерів пройшли навчання за спеціальною програмою «Вишкіл командирів безпілотних комплексів». Зокрема, крім військовослужбовців Сил ТрО ЗСУ, курс закінчили 31 представник Національної гвардії України та 8 представників Десантно-штурмових військ ЗСУ. Участь інших підрозділів доводить ефективність програми. Вихідне тестування випускників показує високі результати у засвоєнні матеріалу з процедур планування бою та військового процесу ухвалення рішень.

Vyshkil-2

Відповідно до результатів пілотного випуску 2022 року зазнала змін і навчальна програма курсу — з’явились додаткові теми для поглибленого вивчення матеріалу з військового процесу прийняття рішень. Це своєю чергою вплинуло на тривалість навчання, яка збільшилась із 6 до 8 тижнів.

«Слухачі курсу — від командирів взводів до комбатів і начальників штабів — називають «Вишкіл капітанів» найкращою підготовкою. Програма весь час вдосконалюється. Вона відповідає і стандартам армій країн НАТО, і досвіду й запитам українських військових. Вишкіл показує високу ефективність, дає результат на полі бою. Тому важливо продовжувати й масштабувати цей проєкт», — коментує директор «Повернись живим» Тарас Чмут.

Курс проводить Командування Сил територіальної оборони ЗСУ разом із фондом «Повернись живим» за підтримки головних партнерів — ІТ-компаній Genesis та SKELAR. Підтримали ініціативу також Universe та AMO з екосистеми Genesis, і компанії appflame і Headway. Завдяки допомозі відповідального бізнесу для слухачів курсу було створені гідні умови навчання та проживання. Зокрема, 96,7% слухачів п’ятого випуску оцінили загальне враження від участі у «Вишколі капітанів» на «відмінно» і «добре».

Vyshkil-3

Володимир Многолєтній, засновник та CEO Genesis: «Genesis та наші партнерські компанії підтримують «Вишкіл» упродовж всього року, бо ми розуміємо цінність цього проєкту та рівень його впливу на ефективне протистояння ворогу. Без перебільшень — це одна з кращих освітніх програм для капітанів у країні, а кожна інвестиція в освіту є стратегічною. Ми раді підтримувати проєкт, який закладає системні зміни та розвиває лідерство у війську. Дякую всій команді проєкту, партнерам і найбільше — дякую Силам оборони!».

Позитивним результатом стало і те, що у 2023 році «Вишкіл капітанів» потрапив в шортліст першої премії DOU в номінації «Найпотужніша ініціатива від ІТ-компанії, що наближає перемогу».

Максим Штепа, співзасновник та СЕО SKELAR: «Ми в SKELAR віримо, що український бізнес має допомагати ЗСУ та іншим Силам оборони України. А ще ми бачимо, що інвестиції в освіту наших військових є одними з найкращих інвестицій з точки зору «рентабельності» — підвищення ефективності та боєздатності нашого війська. Саме тому SKELAR обрав «Вишкіл капітанів» як флагманський проєкт із підтримки ЗСУ. Аудиторія проєкту — як молоді, так і вже досвідчені військові, з різних куточків України та з різних родів військ об’єднані однією метою — перемогти ворога. Пишаюсь, що у нас є можливість підтримувати такий корисний і ефективний проєкт. Велика подяка всім організаторам та випускникам курсу — ви є джерелом натхнення та мотивації для кожного скеларівця!».

Загалом із моменту заснування курс «Вишкіл капітанів» пройшли 580 офіцерів Територіальної оборони, Нацгвардії та Десантно-штурмових військ ЗСУ. Всі вони з отриманими знаннями й навичками продовжують командувати бійцями на передовій. У кожного з них — біля сотні людей у підпорядкуванні. Тобто курс прямо впливає на злагоджену й ефективну участь у боях 58 000 українських військових.

Vyshkil-4

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа