Вийшла книга-інструкція, як шукати інформацію в архівах спецслужб

«Право на правду. Порадник із доступу до архівів» презентували вчора в Києво-Могилянській академії молоді автори — команда, яка в 2008—2010 роках розсекречувала архіви КГБ.

10 квітня 2012 року в науковій бібліотеці Національного університету Києво-Могилянська академія відбулася презентація довідника «Право на правду. Порадник із доступу до архівів», який підготували історик Володимир В’ятрович, юрист Віта Лошак і експерти з питань доступу до архівів Ігор Кулик та Аліна Шпак.

«Де знайти відомості про родичів, засуджених в часи СРСР? З чого почати пошук і як правильно написати запит в архів? Якими є право і практика доступу до архівів комуністичних спецслужб в Україні та за кордоном? Які саме українські архіви зберігають відомості про політичні репресії та визвольний рух? Ця книга допоможе вам у пошуках правди про минуле і підкаже способи, як захистити ваше право на доступ до інформації», — йдеться в анотації посібника.

Історик Володимир В’ятрович, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху, зазначає: «Архіви комуністичних спецслужб — це можливість для кожного знайти інформацію про рідних і близьких, загублених у бурхливому ХХ столітті, для історика — реалізувати творчі амбіції, першим відкриваючи секрети найбільшої країни Європи із найменш вивченим минулим, журналісти можуть допомогти людям побачити сьогодення в минулому, а минуле в сьогоденні, а письменники — “відкопати” безмір драматичних сюжетів для майбутніх бестселерів».

Практичний порадник розроблено Центром досліджень визвольного руху в рамках проекту «Доступ до архівів як право на суспільну пам’ять» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», поширюється безкоштовно, електронну версію можна скачати тут: http://www.cdvr.org.ua/node/1516

ЦДВР

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа