Всесвітній уйгурський конґрес (WUC) подав у Парижі позов проти Dahua Technology France, Hikvision France та Huawei France

У позовній заяві, поданій відомим французьким адвокатом з прав людини Вільямом Бурдоном з Bourdon & Associés, три китайські компанії звинувачуються у співучасті у злочинах проти людяності, скоєних проти уйгурського народу у Східному Туркестані.

«Цей позов є важливим нагадуванням усім компаніям, причетним до геноциду, здійсненого китайським урядом, про те, що вони несуть юридичну відповідальність», – сказав президент WUC Турганджан Алавдун. «Ми впевнені, що французька судова система серйозно поставиться до цієї справи».

У судовій скарзі викладено чотири серйозні звинувачення:

• Приховування співучасті у злочині, пов’язаному з обтяжуючим рабством

• Приховування співучасті у злочині торгівлі людьми у складі організованої банди

• Приховування співучасті у геноциді

• Приховування співучасті у злочинах проти людяності

Цей судовий позов було подано за підтримки неурядової організації «Не фінансуй російську армію», яка активно розслідує та викриває поширення камер спостереження Hikvision та Dahua в Україні. Їхнє дослідження підкреслює, як ці компанії продовжують вільно діяти по всій Європі, незважаючи на їхню задокументовану причетність до порушень прав людини. «Об’єднуючи зусилля з WUC, «Не фінансуй російську армію» прагне забезпечити відповідальність корпорацій, причетних як до геноциду уйгурів, так і до загроз безпеці в Україні», – сказала директор організації Ольга Мацелюх.

У 45-сторінковій скарзі використовуються різноманітні публічні джерела та докази, щоб показати, як ці три компанії допомогли створити та підтримувати систему масового спостереження у Східному Туркестані, підтримуючи дискримінаційну політику уряду Китаю.

Компанії Hikvision та Dahua постачали китайському уряду передові технології спостереження, включаючи системи розпізнавання облич на базі штучного інтелекту. Камери Hikvision були задокументовані навколо мечетей, шкіл, громадських вулиць і навіть усередині будинків уйгурів. Витік внутрішніх документів та незалежних досліджень показав, що Hikvision розробила програмне забезпечення, здатне ідентифікувати уйгурів конкретно, сповіщаючи владу на основі етнічної приналежності.

Аналогічно, Dahua була причетна до надання технології розпізнавання облич, призначеної для расового профілювання. Ці системи використовувалися як інструменти репресій, сприяючи масовому інтернуванню та моніторингу уйгурів китайською державою.

Huawei, провідний постачальник телекомунікаційної інфраструктури та технологій розумних міст, також відіграв певну роль у цих зловживаннях. Повідомляється, що компанія співпрацювала з Бюро громадської безпеки Сіньцзяну у «спільній інноваційній лабораторії», зосередженій на поліцейських технологіях. Внутрішні документи компанії показують, що Huawei тестувала системи розпізнавання облич, здатні виявляти уйгурів у натовпах.

У 2019 році компанії Hikvision та Dahua були додані до списку організацій Міністерства торгівлі США через їхню причетність до порушень прав людини щодо уйгурів та інших тюркських народів.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа