Сьогодні в ІА «Укрінформ» Мультимедійної платформи іномовлення України (МПІУ), за підтримки Міністерства інформаційної політики, відбулась презентація інсталяції, що присвячена депортації корінного народу Криму – кримських татар – 18 травня 1944 року.
Радник Міністра з питань інформаційної політики Криму Еміне Джеппар під час презентації підкрислила, що кримські татари – були, є й будуть головною запорукою повернення анексованого Криму до складу України. «Сьогодні мій народ переживає важкі часи, але не втрачає громадянської гідності. Впевнена, він вартий неабиякої уваги в українському суспільстві. Так само, як кожен українець знає про Голодомор 1932-33-х років, ми всі маємо знати про трагедію 18 травня 1944 року, коли кримських татар депортували з рідної землі. Подібні культурні проекти допомагають українцям сприймати історію кримськотатарського народу як невід’ємну частину історії України», – сказала радник Міністра.
За словами автора проекту, митця Романа Михайлова, ідея створити інсталяцію, присвячену трагедії депортації, виникла завдяки книзі Лілі Хайд «Омріяний край».
Інсталяція складається з трьох рівноправних частин: книги, триканального відео та води з Азовського моря. Кожна частина має своє смислове навантаження. Книга, яка зроблена з металу товарних вагонів та важить 330 кг символізує пам’ять про трагедію, а непідйомні сторінки книги тяжкість злочину. На екранах зображені кримські степи (рідна земля), узбецька пустеля (місце депортації) та Азовське море, де втопили кримських татар Арабатської стрілки, яких «забули» депортувати. Захід відбувся в рамках безстрокової інформаційної кампанії «Крим – це Україна», до якої в березні поточного року приєдналося Міністерство інформаційної політики України.
Проект «Радіф. Остання дитина» виставлений в арт-галереї PinchukArtCentre і триватиме до 10 січня 2016 року.