Від Москви до Пхеньяна, від Пекіна до Тегерана: міжнародні розслідувачі, активісти та урядовці опановували портал ГУР МО War&Sanctions

27 березня відбувся міжнародний онлайн-воркшоп «Війна та санкції: як протидіяти державам-агресорам», організований Радою економічної безпеки України (РЕБ) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Понад 60 учасників з усього світу — представники урядів та громадянського суспільства — навчилися користуватися порталом ГУР МО War&Sanctions, єдиної у світі відкритої бази даних про спонсорів та співучасників російської агресії.

«Щоб усі ці дані допомогли досягти реальних цілей — позбавити агресорів можливості вести війни, виробляти зброю, покарати злочинців, які викрали щонайменше 20 тисяч українських дітей, повернути та захистити культурну спадщину, позбавити російських рупорів майданчиків для поширення своїх наративів — необхідна спільна та злагоджена робота дипломатів, журналістів, громадських активістів і державних установ», — наголосив Андрій Юсов, представник ГУР МО, відкриваючи захід.

Також до воркшопу долучилися експерти з міжнародних організацій. Робін Мітчел із Open Source Centre (Великобританія) поділився найефективнішими інструментами пошуку та верифікації інформації про потенційні порушення обмежень. Семюел Бікетт з Committee for Freedom in Hong Kong Foundation пояснив, як Гонконг став головним хабом для обходу санкцій та як досліджувати порушення експортних обмежень в КНР. Аллен Маггард із C4ADS (США) розповів, як якісне дослідження перетворити на впливовий матеріал для урядів.

«Іран і Росія не діють самостійно — вони діють разом, у повній солідарності. Тож і ми маємо діяти спільно. Сьогодні ми всі — частина глобальної мережі спротиву: від Києва до Тегерана до Вашингтона», — наголосила Манелі Мірхан, стратегічна консультантка з європейської співпраці United Against Nuclear Iran (UANI), підкресливши, що ефективність санкційного тиску залежить саме від активності громадянського суспільства.

Вступне слово Андрія Юсова до воркшопу «Війна та санкції: як протидіяти державам-агресорам» можна переглянути за посиланням.

Захід пройшов за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріали заходу відображають позицію авторів і не обов’язково збігаються з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа