Лише протягом попередніх двох тижнів березня цього року було зафіксовано 567 обстрілів по території громади: з них 11 ракетних, 197 авіаударів КАБ, 76 НАР, 1 удар БПЛА «Ланцет», 48 вибухів з РСЗВ, 184 артобстріли та 40 обстрілів з мінометів.
![◼️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t69/1/16/25fc.png)
Внаслідок обстрілів загинуло 6 людей, поранено – 12, з них – 5 дітей.
![🔷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf1/1/16/1f537.png)
Вже зареєстровано 1168 заяв про пошкодження об’єктів на території громади, із них 995 – житловий сектор (в тому числі 585 у Великій Писарівці), 46 адміністративних будівель (у Великій Писарівці – 26), 17 об’єктів торгівлі (9 – у Великій Писарівці), 15 об’єктів сільгосппідприємств (7 – у Великій Писарівці).
![☝️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t40/1/16/261d.png)
Загальний відсоток руйнування інфраструктури Великописарівської громади складає 20-30%. Найбільш постраждалі населені пункти – Попівка – 97%, Лукашівка – 86%, Велика Писарівка – 40%.
![🔷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf1/1/16/1f537.png)
Триває евакуація людей, які виявили бажання виїхати з Великописарівської територіальної громади. Станом на сьогодні кількість евакуйованого та переміщеного населення складає 3506 осіб, з них 506 дітей.
![☝️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t40/1/16/261d.png)
Евакуаційні заходи проводяться за підтримки та безпосередньої участі ЗСУ, правоохоронних органів, ДСНС, обласної та районної військових адміністрацій, громади, волонтерів.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Значна кількість людей евакуюється власним транспортом.
![🔷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf1/1/16/1f537.png)
Створені і облаштовані у відповідності до безпекових умов збірні пункти евакуації, щоденно проводиться оповіщення населення, надається необхідний транспорт, у тому числі спеціалізований.
![☝️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t40/1/16/261d.png)
Враховуються індивідуальні потреби людей, зокрема, проводиться евакуація важкохворих, маломобільних груп населення.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Також забезпечується перевезення домашніх тварин.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
Людям, які евакуюються пропонуються місця для проживання.
![☝️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t40/1/16/261d.png)
Зокрема, частину евакуйованих жителів розміщено в місті Суми (волонтерський центр «Атмосфера» «ГО «Pluriton» та на території Охтирської, Чупахівської та Грунської громад. Також готові до прийняття населення заклади на території Охтирської, Тростянецької, Чернеччинської громад.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
За оперативними даними у Великописарівській громаді залишилось 3193 чол. та 104 дітей: в тому числі в межах 5 км зони – 136 осіб, у самій Великій Писарівці – 246 осіб.
![💬](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6e/1/16/1f4ac.png)
«Попри обстріли, на території громади залишаються люди і ми робимо все, щоби їм допомогти, – зазначив Володимир Артюх. – Чергує поліція, рятувальники, проводяться відновлювальні роботи. Для першочергових робіт з ліквідації наслідків обстрілів Великописарівської громади, відповідно до мого розпорядження громада отримала 300 листів ОSB”
![🟢](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Через установи соціального захисту населення Сумської ОВА на основі гуманітарної допомоги передано: генератори, розкладачки з матрацами, подушки, ковдри, постільну білизну, воду питну, харчі, сонячні ліхтарі, брезент, дошку обрізну, рейки, монтажну піну, шурупи тощо.
![‼️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t77/1/16/203c.png)
Також в смт Велика Писарівка надано допомогу особам, які постраждали внаслідок обстрілів з боку рф, утеплено 24 вікон житлових будинків, 12 вікон адміністративних будинків та 24 м. кв. покрівлі накрито брезентом.