Прокурори Житомирської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо групи осіб за фактом шахрайства, що призвело до заволодіння чужим майном на суму 22,4 млн грн (ч. 4 ст. 190 КК України). Також обвинувальний акт скеровано щодо двох державних реєстраторів за фактом несанкціонованої зміни інформації, яка обробляється в автоматизованих системах (ч. 3 ст. 362 КК України).
Слідство встановило, що організатором цього злочину був директор одного з підприємств, який разом з двома партнерами в період з жовтня 2020 по квітень 2021 року незаконно заволоділи понад 550 гектарами землі в Малинській громаді Коростенського району.
Вони, шляхом обману, стали членами сільськогосподарського кооперативу, а за допомогою підробленої документації зареєстрували право власності на 37 земельних ділянок, які належали кооперативу. Внаслідок цього, група осіб незаконно заволоділа землею вартістю 22,4 млн грн, яка за законом мала б перейти до комунальної власності територіальної громади.
Проте, завдяки втручанню прокуратури, ці землі були повернуті громаді через цивільно-правові заходи. Окрім того, арештовано майно злочинців, серед якого – частки статутного капіталу у чотирьох підприємствах, 10 земельних ділянок та 1/4 частки квартири.
За шахрайські дії групу осіб можуть позбавити волі строком від 7 до 12 років з конфіскацією майна. Що стосується двох реєстраторів, то їхні дії караються позбавленням волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Кримінальне правопорушення у земельній сфері викрито завдяки спільним злагодженим діям обласної прокуратури, УСР в Житомирській області ДСР НПУ та ГУНП в області, яке проводить досудове розслідування.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури, 09.04.2025