31 серпня в Українському кризовому медіа-центрі відбулася дискусія на тему: «Українські біженці – ціль російської пропаганди. Як розгорталася кампанія Кремля по цькуванню українців у світі».
Спікери обговорили спроби кремля очорнити українських біженців методами пропаганди на прикладі кейсів із Чехії, Республіки Молдови, Румунії та Польщі.
Спікерами виступили:
Дмитро Жмайло – співзасновник та виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці;
Маріанна Присяжнюк – керівниця Групи аналізу гібридних загроз, Українського кризового медіа центру;
Дмитро Жмайло – співзасновник та виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці.
“Росія хоче добитись від кожної демократичної країни двох речей – закритись на власних проблемах і вийти з міжнародної коаліції на підтримку України. Дезінформація проти українців, яка зараз шириться Чехією яскравий приклад того, як працюють російські агенти впливу”, – виконавчий директор УЦБС Дмитро Жмайло.
Загроза подібних випадків з метою послабити західну коаліцію з часом лише зростатиме. Протидіяти та знешкоджувати загрози і російські впливи всередині країн повинно бути першим завданням на порядку денному у всій Європі.
Маріанна Присяжнюк – керівниця Групи аналізу гібридних загроз, Українського кризового медіа центру.
“Всі російські тези спрямовані на створення відчуття у мешканців країн, ніби вони щось втрачають, приймаючи біженців. російська пропаганда діє на полі розбіжностей народів, штучно загострюючи та посилюючи конфлікти”,– підкреслила керівниця Групи аналізу гібридних загроз УКМЦ Марʼяна Присяжнюк.