В Україні вдесяте стартував Марафон написання листів – наймасштабніша правозахисна кампанія Amnesty International.

ailogoМарафон написання листів - це глобальна та щорічна кампанія, що присвячена Дню прав людини (10 грудня) та проходить у понад 200 країнах світу. Щороку за допомогою Марафону звільняють несправедливо засуджених, змінюють репресивні закони та допомагають жертвам порушень прав людини не здаватись.
Марафон написання листів-2016 триватиме в Україні з 19 листопада до 20 грудня та відбуватиметься у більш як 24 населених пунктах від Закарпаття до Донецької та Луганської областей. В кожному населеному пункті запланована низка освітніх та правозахисних подій, зокрема в Києві відбудеться Кіномарафон (6-8 грудня) та фотовиставка робіт Еміне Зіянтдінової (з 16 грудня у подвір’ї МЗС).
Цього року одним з героїв українського Марафону став Ервін Ібрагімов, кримськотатарський активіст, викрадений у травні  2016 року у Криму. Відтоді його місце перебування невідоме, а де-факто влада Криму не проводить ефективного розслідування.
“Такий випадок непоодинокий. Мешканці Криму, що наважуються висловлювати незгоду з анексією півострова зазнають переслідувань. Там систематично проводяться обшуки та арешти”, – зазначила директорка Amnesty International в Україні Оксана Покальчук.
“Зараз де-факто влада Криму вважає, що може діяти безкарно, що ніхто не знає, що відбувається на півострові. Ми маємо показати, що це не так. Вся Україна і весь світ спостерігають, і порушення прав людини не залишаться непоміченими. Саме тому так важливо підписувати петиції та писати листи на підтримку Ервіна Ібрагімова. Він один з багатьох людей, чиї права були порушені в Криму. За його зникненням стоїть ціла репресивна система, орієнтована на боротьбу з інакомисленням. Ми маємо показати, що знаємо, що відбувається, і ми не відступимо доти, доки в Криму не припиняться порушення прав людини”.
«Amnesty International закликає людей особисто долучитися до боротьби з несправедливістю, і важко знайти більш ефективний спосіб це зробити, аніж взяти ручку та написати лист сміливому активісту, щоб висловити свою підтримку, або показати комусь з урядовців, що ви слідкуєте за їхньою роботою та чекаєте від них дій», - сказав Саліл Шетті (Salil Shetty), генеральний секретар Amensty Internaitonal.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа