В позитивному звіті Єврокомісії щодо України є немала частка народної дипломатії СКУ

Світовий Конґрес Українців (СКУ) вітає Звіт щодо України Європейської комісії та Європейської служби зовнішньої дії від 9 грудня 2016 р., що представляє стан виконання Україною Порядку денного асоціації з 1 січня 2015 р., який віддає належне Україні за безпрецедентні реформи і заходи щодо зниження рівня корупції.
Звіт недвозначно стверджує, що:
У 2015 і 2016 рр. Україна здійснила інтенсивні і безпрецедентні реформи в низці секторів економіки і суспільства, в той час як її демократичні інститути були додатково оновлені. Україна є віддана ідеї захисту і просування спільних фундаментальних цінностей демократії, людських прав і верховенства закону. […]
Одним з ключових завдань, що стоїть перед Україною в процесі її реформування, є впровадження стійких змін, щоб зменшити можливості для корупції і запевнити, що звинувачення у корупції переслідуються в суді. Україна створила нові антикорупційні інститути та прийняла антикорупційне законодавство, яке вона починає реалізовувати. Вона актуалізує інноваційну систему публічних закупівель (ProZorro), яка вже на експериментальному етапі дала економію державних коштів. Україна зменшила простір для корупції за допомогою реформ банківського і енергетичного сектора, в тому числі й шляхом встановлення тарифів у газовому секторі, щоб ввести паритетний рівень. Конституційні поправки, а також нове законодавство про судову систему було прийнято, щоб зміцнити судову незалежність і реорганізувати судову систему шляхом раціоналізації судових інстанцій (від чотирьох до трьох) та впровадження іспитів для суддів і обов’язкового електронного декларування майна. Введено в дію закон про цивільну службу і стратегію щодо реформування системи державного управління, відповідно до європейських стандартів. Створено нову національну поліцію. Ведеться робота зі вдосконалення державного фінансового управління та забезпечення більшої прозорості щодо приватизацій. І останнє, але не менш важливе, запуск системи електронних декларацій майна публічних посадових осіб призвів до оприлюднення більше 100,000 детальних декларацій.
Звіт також відзначає відданість українських владних структур програмі реформ, керованих Угодою про асоціацію між ЄС і Україною, включаючи Угоду про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі та Порядок денний асоціації, а також прогрес у консультаціях з активним громадянським суспільством і професійними організаціями в Україні. Як результат, імплементація багатьох сфер реформ добре розвинена.
“Світовий Конґрес Українців вітає звіт Європейської комісії та Європейської служби зовнішньої дії як позитивний сигнал для продовження важливого процесу реформ в Україні та якнайшвидшого завершення повної ратифікації Угоди про асоціацію між ЄС і Україною,” – зазначив Президент СКУ Евген Чолій.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа