В Києві відбувся вечір українсько-хорватської солідарності

29 червня в Києві КМО ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» за участі лідера гурту «Тінь Сонця» Сергія Василюка організував Вечір Хорватії в Україні “Dan Hrvatske”.

Захід був приурочений до двох подій: Дню Незалежності Хорватії, якій відзначали 25 червня, та Акту Відновлення Української держави, 72-у річницю якого вшановують 30 червня.

Вечір мав на меті проілюструвати наскільки схожою є історичні долі українського та хорватського народів та продемонструвати українцям досвід хорватів – як можна успішно розбудувати державу, що перенесла кровопролитну 5-и річну війну

Під час заходу гостям було проведено історичний екскурс про походження хорватів, розвиток їх державності та боротьбу за незалежність в 20 ст.

«Історичні долі хорватів і українців є дуже подібними, – каже історик, член МНК Сергій Пархоменко – Українці завжди були солідарними з хорватами, а хорвати з українцями, їх свобода окроплена й нашою, українською кров’ю. Достеменно відомо, що в 90-і роки за незалежність Хорватії загинули українські добровольці Альберт Боровий та Сергій Уліст. Відомо про ще не один десяток українців, як місцевих, так і тих, хто приїхав з України, які воювали на боці хорватів. Серед них були й націоналісти з УНА-УНСО».

Сергій Василюк виконав хорватською мовою ряд пісень культової хорватської групи «Томпсон» і зазначив, що українцям варто було б повчитися в сучасних хорватів.

«Якщо нам незалежність дісталася практично без крові, то це не означає, що ми повинні до неї ставитися як до чогось само собою очевидного. Нам ще варто боротися за неї, бо за нинішніх обставин ми можемо її бездарно втратити. За гідне життя треба повсякдень змагатися, й прикладом нам якнайкраще послужить Хорватія, яка попри війну стала найуспішнішою державою Балкан, вступила в ЄС і НАТО», – каже Сергій Василюк.

Співак також зазначив, що в хорватській сучасній музиці пропагується героїзм, любов до свої Батьківщині, повага до предків, жертовність, відданість традиціям,  віра в Бога. І це тільки допомогло музикантам гурту «Томпсон» та її фронтмену Марко Перковичу, ветерану війни за незалежність, бути чи не найпопулярнішими виконавцями в Хорватії.

Насамкінець Сергій Василюк виконав українську повстанську пісню «Буде нам з тобою що згадати» та авторську з репертуару «Тіні Сонця» «Козача могила» («Не зраджуй себе»), в яких також оспівано героїзм і готовність боронити Україну та національні інтереси.

«Якби в нашій сучасній музиці пропагувалися саме ці ідеали – патріотизм, повага до історії, духовність – то й наша держава могла б зараз розвиватися по-іншому», – зазначають організатори заходу і обіцяють продовжувати знайомити молодь у такий спосіб з традиціями визвольної боротьби різних народів.

 Сергій Багряний, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа