В Києві протестували проти безкарності вбивць Ігоря Індила

На оголошення рішення по “справі Ігоря Індила” громадськість відповіла стихійними акціями протесту.

5 січня 2012 року Дніпровський районний суд м.Києва виніс вирок дільничому міліціонеру Сергію Приходьку, який затримав студента Ігоря Індила, після чого той помер у камері. Суд визнав вину у загибелі студента недоведеною і призначив умовне покарання лише за перевищення службових повноважень. У вечір цього ж дня на Майдані Незалежності України правозахисники та ліві активісти провели акцію з метою висловити обурення проти цього рішення, яке сприяє подальшим зловживанням з боку силових структур.

Патрульні міліціонери, які проходили по Майдану, погрожували учасникам акції особистим оглядом та доставкою до райвідділу, говорячи що в них є “орієнтування на схожих людей”. Але працівники правопорядку швидко ретирувалися після того як побачили пресу.

Влітку 2010 року молодь різних політичних переконань виходила на вулиці, вимагаючи справедливого розслідування інциденту. Але численні акції протесту фактично були проігноровані. Тепер у громадськості не має іншого шляху, як посилювати свою активність і вимагати справедливого перегляду справу судом апеляційної інстанції. Активісти звернули увагу на той факт, що безпосереднє начальство засуджених міліціонерів всіляко намагалося довести їх повну невинність. Навіть те символічне покарання, яке призначив суд, підтверджує, що посадовці, від начальника райвідділку і начальника київської міліції до міністра брехали, щоби обілити своїх підлеглих. Відповідальність повинна торкнутися не тільки вбивць, але і їх покровителів.

Єдиною відповіддю має бути солідарність та громадська активність, яка унеможливить зловживання з боку представників держави. Завершився мітинг закликами до масштабних протестів. Активісти звернулись до громадян і попросили не виправдовувати сподівань влади на те, що винесений у „святкову” пору вирок зникне у небутті.

Аналогічна акція пройшла в Житомирі, виступи громадських активістів заплановані в Сімферополі і інших містах України.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа