В Ізюмі оголосили конкурс на створення нового герба міста

Герб із трьома гронами винограду, який місто отримало від Катерини II в 17821 році, не відображає справжнє значення назви міста та його історію, вважають у міській раді.
 

Конкурс ескізів стартував 3 червня, повідомила Ізюмська міська рада.

«На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» в місті Ізюм з 3 червня 2024 року розпочинається конкурс на кращий ескіз нового герба міста», — йдеться у повідомленні.

Податися на конкурс можна до 3 липня 2024 року, звернувшись до управління культури Ізюмської міської ради:

  • на електронну адресу [email protected] з позначкою «На конкурс»; 
  • у друкованому вигляді за адресою: Ізюм, площа Центральна, 2, КДК «Спартак», 2 поверх.

Як повідомив заступник міського голови Володимир Мацокін, на конкурс не витрачатимуть бюджетні кошти. 

«Бюджету це обійдеться в 0 грн 00 коп. Винагорода авторам не передбачена, а у власність громади новий герб перейде безкоштовно», — написав посадовець у Facebook.

Він додав, що назва міста не має жодного відношення до винограду. 

«Є багато версій, але основна — переправа через Сіверський Дінець. Герб треба міняти, оскільки він абсолютно не відображає історію нашого славного міста. Додайте до цього, що він підпадає під ознаки деколонізаціі, оскільки був затверджений авантюристськи, без історичного обґрунтування за часів Російської імперії анекдотично відомою Катериною ІІ», — сказав Мацокін.

У 1775 році за завданням Військової колегії в Російській імперії уклали оновлений знаменний гербовник. Поміж 35 гербів полків є зображення герба Ізюмського полку — в золотому полі три грона винограду. 

Це зображення як міський герб подарувала жителям Катерина II 21 вересня 1781 року

Джерело: mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа