В Білорусі обмежують свободу інтернету

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вводить безпрецедентні санкції щодо користувачів Інтернету.

Своїм рішенням глава держави має намір де-факто націоналізувати інтернет у своїй країні. З набуттям чинності “Змін до кодексу про адміністративні і процесуальні порушення” 6 січня цього року, громадяни не зможуть відвідувати іноземні сайти, сервери яких розташовані за межами національних кордонів.
За порушення закону передбачено штрафи до 96 євро.

Новий закон торкнеться не лише приватних осіб, відзначається в матеріалі.

Підприємствам, що діють на території Білорусі, можна буде користуватися тільки національними доменами, всі транзакції будуть проводитися через місцеві інтернет-ресурси.

Згідно з новим законом держава також отримає тотальний контроль за мережами Wi-Fi. Тепер власники місцевих кафе та інших закладів будуть нести безпосередню відповідальність за дії клієнтів, а також реєструвати, хто і коли в них користався послугами, причому з фіксацією паспортних даних клієнтів.

Також інтернет-провайдери зобов’язані блокувати доступ до заборонених сайтів. Наразі до «чорного списку» внесено понад 30 сайтів, доступ до яких влада хоче заборонити.До списку увійшли кілька порно-сайтів та сайтів екстремістських організацій, які, як стверджує опозиція, внесли лише для того, щоб разом з ними заборонити і головні опозиційні видання, зокрема сайт «Хартія97» та «Білоруський партизан».

Слідкувати за виконанням нових вимог уповноважені КДБ, МВС, Комітет держконтролю та податкові органи Білорусі.

Джерело: Радіо Свобода

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа