УПА – слід в історії для протестуючих перед Українським Домом

Завтра, 12 липня, о 21.00 біля Українського дому, відбудеться відкрита лекція Володимира В’ятровича “УПА. Слід в історії”. Захід відбудеться в рамках народного університету, тому цікаві питання від “студентів” вітаються:)

Прийдіть підтримати голодуючих і почути цікаву лекцію від фахівця!

Дослідник розповість про те, як створювалася Українська повстанська армія, про методи її боротьби та довготривалу історію спротиву німецькому та радянському тоталітарному режимам.

«Свободу народам! Свободу людині!» — під цим гаслом із вірою в серці та зброєю в руках ще десятиліття після завершення Другої світової війни (довше, ніж деінде в Європі) молоді українські хлопці та дівчата боролися проти тоталітарної машини СРСР, яку вдалося остаточно подолати лише в 1991 році, коли повернули незалежність поневолені народи, серед яких — український.

Якою була роль вояків УПА в Другій світовій війні і опісля, ким були повстанці, скільки їм було років і чого вони добивалися, і, врешті, чого досягнули — на ці та інші питання дасть відповідь Володимир В’ятрович, який уже понад 15 років досліджує історію визвольного руху, а у 2008—2010 роках на посаді директора Архіву СБУ розсекретив матеріали КГБ.

«УПА — це своєрідний феномен у світовій історії, — говорить історик. — Важко відшукати приклад настільки ж тривалого й інтенсивного протистояння окупаційним режимам та безкомпромісної боротьби за свободу людини і своєї країни».

Нагадаємо, що біля Українського дому триває протест проти антиконституційного законопроекту «Про засади державної мовної політики», який загрожує розколом Україні. Протестувальники організували «Народний університет». Тепер митці, журналісти, правозахисники, громадські та політичні діячі читатимуть лекції та проводитимуть тут майстер-класи на різні теми.

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа