Українці Польщі вважають підкидання петарди у церкву “злочинною дією на національному ґрунті”

Об’єднання українців у Польщі закликало  міністра внутрішніх справ країни Бартломея Сенкевича детально розслідувати інцидент з підкиданням петарди до греко-католицької церкви у місті Тшебятув у неділю, 21 липня, під час богослужіння.
Свій лист ОУП надіслало міністру внутрішніх справ РП Б.Сенкевичу та комісії Сейму країни з питань національних та етнічних меншин. Об’єднання вважає, що, цей випадок має безпосередній зв’язок з антиукраїнськими настроями, які посилилися в Польщі у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці Волинської трагедії. “Українська громада у Польщі сприйняла цей інцидент із великим занепокоєнням. Це для нас не є актом хуліганства, як це намагаються представити, а злочинною діяльністю на національному грунті… Якщо зігнорувати характер цього злочину, то він буде заохоченням до здійснення схожих, а навіть ще більш небезпечних атак на нашу громаду”
За словами речника Західнопоморської поліції Пшемислава Кімона, поліція встановила особу хулігана, кваліфікує цей вчинок як “злостиве перешкоджання у виконані релігійного акту”, але аж ніяк не злочин на ґрунті національної ненависті. Наразі поліція не затримала виконавця акту, оскільки він виїхав за межі воєводства.
Об’єднання українців у Польщі у своєму листі заперечує таку кваліфікацію вчинку та вказує на зв’язок між “ескалацією емоцій навколо 70-ої річниці Волинської трагедії” і подією в Тшебятові,бо «напад на греко-католицьку святиню відбувся днем пізніше після „реконструкції Волинської різанини”», яка мала місце в Радимні.
УІС
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа