Український правозахисник Максим Буткевич, який перебуває у полоні РФ, став лауреатом Національної правозахисної премії

Олександр Буткевич

Правозахисник і військовий Максим Буткевич, про місцеперебування якого стало відомо вперше з серпня цього року, став лауреатом Національної правозахисної премії у 2023 році.

Нагороду отримував батько Максима Олександр Буткевич. Під час вручення він згадав листи, які раніше писав йому син. «Війна — це страшна штука, але я все-таки сподіваюся, що вона не зробить нас настільки грубими й жорстокими, що після неї ми відсунемо права людини на другий чи на третій план. Боротьба відбувається за права людини, за ті демократичні цінності, які відсутні в Російській Федерації і які ворог намагається знищити у нас», — цитує Максима його батько Олександр.

Правозахисник та військовий Максим Буткевич до повномасштабного вторгнення спеціалізувався на допомозі біженцям, переселенцям та протидії дискримінації, став співзасновником проєкту «Без кордонів». Понад 20 років він присвятив правозахисній діяльності, а з 3 березня 2022 року вступив у ЗСУ та захищав українські землі від окупантів. А вже у червні того ж року потрапив у російський полон у районі Золотого і Гірського на Луганщині.

10 березня 2023 року підконтрольний Росії суд на території окупованої Луганської області «засудили» Буткевича до 13 років позбавлення волі. Йому інкримінували «жорстоке поводження з цивільним населенням та застосування у збройному конфлікті заборонених методів». Також Максима звинуватили у «замаху на вбивство двох осіб та умисному ушкодженні майна».

З серпня ані родичі, ані адвокати чоловіка не могли отримати інформацію про його місцеперебування і стан, листи й посилки до нього поверталися назад. Днями ж адвокат Леонід Соловйов повідомив, що отримав відповідь від Російської Федеральної служби виконання покарань – Буткевич  перебуває в колонії в окупованому Красному Лучі Луганської області.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа