Українська Вікіпедія посіла друге місце у світі за відвідуваністю

За темпами зростання популярності серед 20-ти найбільш відвідуваних Вікіпедій – українська опинилася на другому місці в світі після китайської.

У грудні 2011 року популярність української Вікіпедії зросла на 50% порівняно з груднем 2010 і склала 43,5 мільйона переглянутих за місяць сторінок.

У 2011 році було створено 101 тис. нових статей. За кількістю статей – їх зараз понад 350 тис, українська Вікіпедія протягом року перейшла з 16-го на 14-е місце серед 282 Вікіпедій світу.

У 2011 року був подоланий ще один рекорд – число активних користувачів (тих, які протягом місяця зробили хоча б одну правку), вперше перевищила дві тисячі.

“Ці результати були б неможливі без невтомної жертовної праці сотень добровольців, які наповнюють Вікіпедію – світову скарбницю вільних знань українським змістом”, – зазначив виконавчий директор громадської організації Вікімедіа Україна Юрій Пероганич.

Правила Вікіпедії не дозволяють платити редакторам, однак Вікімедіа України на пожертвування меценатів стимулює редакторів непрямим способом – організовує краєзнавчі експедиції, конференції для спілкування та обміну досвідом вікіпедистів, проводить конкурси з написання статей на певну тематику.

Джерело: Кореспондент

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа