З 10 до 20 вересня 2024 року понад 450 учасників із 19 країн-членів і трьох країн-партнерів НАТО зібрались в Нідерландах для випробовування здатності доступних на ринку протидронових систем безперешкодно працювати разом. Україна верше взяла в ньому участь, поряд з представниками приватного сектора і наукових кіл.
Під час щорічних навчань НАТО з технічної оперативної сумісності (TIE) з протидії системам безпілотних літальних апаратів (C-UAS) були проведені польові випробовування понад 60 протидронових систем і технологій, таких як сенсори, системи «дрон проти дрона», глушилки і кіберперехоплювачі.
Перша активна участь України в цих навчаннях передбачена Дорожньою картою інноваційної співпраці НАТО – Україна, затвердженою лідерами членів Альянсу і України на Вашингтонському саміті. Такі навчання як C-UAS TIE надають унікальну можливість разом розв’язувати нагальні проблеми, такі як автономність і оперативна сумісність дронів, вивчаючи при тому бойовий досвід України з протидії малим дронам.
Інтеграція протидронових технологій в Інтегровану протиповітряну і протиракетну оборону НАТО (IAMD) важлива для посилення оборони і стримування Альянсу. На Вашингтонському саміті 2024 року союзники здійснили кроки з подальшого посилення готовності, здатності реагувати і інтеграції IAMD НАТО, і домовились підтримувати розробку і впровадження інтегрованої архітектури протиповітряної і протиракетної оборони для України.
Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine