Україна і НАТО стають ближчими

В 20-х числах жовтня делегація українських освітян відвідала штаб-квартиру НАТО в Брюсселі та Штаб Верховного головнокомандування об’єднаних збройних сил НАТО в Європі (Шейп) у місті Монс (Бельгія).

11230658_897482810305084_4623638766254819398_n

Поїздка була організована за сприяння Центру інформації та документації НАТО в Україні, який у грудні 2014 року підписав Меморандум про співпрацю з Міністерством освіти і науки України. До складу делегації увійшли переможці проектів, підтримані Центром інформації та документації НАТО, та найбільш активні громадяни в плані інформаційної роботи, спрямованої на посилення євроатлантичної інтеграції України, зокрема, переможці інтерактивної вікторини «НАТО-квест» – студент Запорізького національного університету Олександр Коробов та викладач Херсонського державного університету Аліна Гавловська. Делегація провела низку зустрічей з військовими та дипломатичними керівниками підрозділів штаб-квартири Альянсу та Шейпу, зокрема, з заступником керівника відділу по роботі з країнами-партнерами та країнами-членами НАТО Петером Лунаком, керівником відділу комунікацій штаб-квартири НАТО Стівом Мерінгером, представником управління політичних відносин та політики безпеки Флоріаном Енке, в.о. голови Місії України при НАТО Єгором Божком. За словами Сергія Пархоменка, радника Міністра освіти і науки України, який брав участь у роботі делегації в Брюсселі, штаб-квартира НАТО готова максимально сприяти студентським та молодіжним проектам, особливо – інформаційним, залучати українську молодь до участі в молодіжних безпекових заходах, що проводяться в різних країнах НАТО. В свою чергу в.о. голови Місії України при НАТО Єгор Божок подякував Міністерству освіти і науки України за активну співпрацю з НАТО, зокрема – в галузі реалізації програми «Наука заради миру і безпеки». Він зазначив, що в рамках трастових фондів на цей напрямок Україні буде виділено 5 млн. доларів.

На думку учасників делегації, з якою погоджуються й експерти, ключовим у формуванні стратегії, зцементуванні позиції Альянсу, подоланні внутрішніх розбіжностей, а головне вирішення проблем Сирії і Росії буде Варшавський саміт наступного року.

Також необхідно зазначити, що НАТО визнає Росію агресором, а нинішню ситуацію називає проявами нової холодної війни.

Ще один важливий меседж, який читається між рядків у заявах високих чинів країн НАТО: Україну можуть взяти в НАТО навіть за умов територіальних суперечок щодо Криму і Донбасу. Власне, Україна може стати членом НАТО і без ПДЧ (план дій з набуття членства в Альянсі), або ж буде неофіційно членом НАТО завдяки особливому статусу союзника, партнера чи за рахунок інших преференцій.

Сергій Багряний, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа