Житомирська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо трьох учасників злочинної групи за фактом заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), із використанням електронно-обчислювальної техніки та несанкціонованого втручання у роботу інформаційних систем (ч. ч. 4,5 ст. 190, ч. 3 ст. 28, ч. ч. 1, 2, ст. 361 ККУ).
За даними слідства, студент житомирського коледжу, використавши свої знання у сфері інформаційних технологій, з метою збагачення, організував фішингове шахрайство. Для реалізації злочинної схеми залучив двох знайомих студентів.
Обвинувачені через мобільні застосунки повідомляли потерпілим про нібито надходження грошової допомоги, додаючи фішингові посилання. А потім детально «консультували», що необхідно зробити, аби на банківську картку отримати гроші.
Введені в оману громадяни переходили за посиланням, авторизувалися та вказували свої реквізити онлайн-банкінгу банківської установи, де зберігали кошти.
Дізнавшись у такий спосіб конфіденційну інформацію про рахунок потерпілого, співучасники «прив’язували» картку до своїх телефонів. Отримавши доступ до чужих заощаджень, шляхом безконтактних платежів купували у магазинах Бердичева та Житомира різні товари. В основному – телефони престижних моделей, які потім продавали.
Від шахрайських дій потерпіли 17 жителів різних областей. Інколи одноразове зняття коштів з чужих рахунків перевищувало 280 тис грн.
Установлено, що протягом грудня 2023 – квітня 2024 років співучасники ОЗГ заволоділи коштами на суму майже 1,2 млн грн.
Досудове розслідування проводило ГУНП в області. Оперативний супровід забезпечували відділ протидії кіберзлочинам в області ДКП Нацполіції України та УСБУ в області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури, 09.01.2025