У Житомирі судитимуть екскерівника комунального підприємства за збитки при закупівлі природного газу

Прокурор Житомирської окружної прокуратури скерував до суду обвинувальний акт стосовно колишнього посадовця за фактом зловживання службовим становищем (ч. 1 ст. 364 КК України). 

За даними слідства, обвинувачений уклав безпідставні правочини при закупівлі природного газу. На той час він обіймав посаду керівника комунального підприємства Житомирської обласної ради.

Так, у 2021 році між підприємством та товариством укладено договір про закупівлю для власних потреб палива на загальну суму 1, 5 млн грн.

Однак згодом постачальник запропонував укласти до договору додаткові угоди, безпідставно збільшивши ціну за одиницю товару. Це при відсутності підтверджуючих документів про зростання ціни на газ.

Достовірно знаючи про такі обставини, директор КП все ж уклав 6 додаткових угод, якими збільшено вартість закупівлі, відповідно, зменшивши обсяг природного газу.

Унаслідок цього комунальному підприємству заподіяно шкоди на майже 280 тис грн.

Наразі окружною прокуратурою заявлено позов про стягнення з обвинуваченого на користь місцевого бюджету завданої шкоди у повному обсязі. Також на його майно накладено арешт.

Досудове розслідування проводив райвідділ поліції.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. 

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури, 30.04.2024

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа