У Житомирі прокуратура попередила незаконне видобування піску з водосховища «Відсічне», що на р. Тетерів

За позовом Житомирської окружної прокуратури визнано недійсними результати проведення аукціону з продажу спецдозволу на користування надрами родовища «Відсічне», розташованого у межах Житомирського району, та договір купівлі-продажу приватним товариством цього спецдозволу.

Йдеться про те, що у вересні 2023 року Держслужба геології та надр України на аукціоні продала товариству спецдозвіл для видобування піску з родовища, яке знаходиться під водосховищем з аналогічною назвою – «Відсічне».

Відповідно до виставленого лоту, набувач спецдозволу мав право протягом 20 років видобувати у комерційних цілях корисну копалину – пісок – з дна водосховища. Такі умови використання родовища площею понад 28 га обидві сторони засвідчили укладеним договором купівлі-продажу.

Однак прокурори встановили, що правочини здійснено з порушенням чинного законодавства, зокрема, Закону України «Про питну воду та питне водопостачання». Законодавець обмежив будь-яку господарську діяльність у зоні санітарної охорони таких водойм.

Розташоване на р. Тетерів санітарне водосховище «Відсічне» фактично забезпечує питною водою мешканців Житомира та приміських селищ. А видобування у промислових масштабах піску з дна водосховища значно погіршить його стан, негативно вплине на якість води. Це призведе до необхідності зміни технологій очищення питної води та здорожчання для споживачів її вартості.

Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Житомирської обласної прокуратури звернулися до Господарського суду м. Києва та довели протиправність надання спецдозволу для видобування піску з дна водосховища питної води.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури, 12.06.2024

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа