Жительку обласного центру підозрюють у надсиланні неправдивих повідомлень про підготовку вибухів у супермаркетах міста. 10 серпня 28-річну жінку затримали після надсилання нею повідомлення про «замінування».
Адміністраторка торговельного центру розповіла, що сповіщення про ймовірну загрозу надійшло близько 12:35 в чаті одного з офіційних месенджерів закладу. На місці події працювали слідчо-оперативна група Житомирського райуправління поліції, працівники вибухотехнічної служби та кінологічного центру ГУНП області. З приміщення було евакуйовано близько 600 відвідувачів та працівників закладів, що працюють в приміщенні. Після ретельного обстеження будівлі та прилеглої території вибухонебезпечних та підозрілих предметів виявлено не було.
Тим часом слідчі та кіберполіцейські, за оперативного супроводу працівників СБУ області, провели першочергові заходи із встановлення особи, причетної до неправдивого інформування про загрозу безпеці людей. У злочині запідозрили 28-річну житомирянку. Тож на одному з приватних підприємств, де вона працює, правоохоронці провели невідкладний обшук. У результаті вилучили мобільний телефон з сім-карткою, упаковку від стартових пакетів та кардхолдери двох мобільних операторів. За місцем проживання жінки виявили ще низку ймовірних свідчень протиправної діяльності. Її затримали у процесуальному порядку.
Крім того відомо, що минулого року жінку вже було засуджено за аналогічний злочин на Київщині. Тоді судом їй було призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі, зі звільненням від відбування покарання з випробуванням на 2 роки.
11 серпня слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській області повідомили фігурантці про підозру у завідомо неправдивому повідомленні про підготовку вибуху, який загрожує загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, вчиненому повторно (ч. 2 ст. 259 КК України). Нині вирішується питання про обрання їй запобіжного заходу: слідчі поліції ініціюють тримання під вартою. Процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура.
Триває встановлення причин таких діянь підозрюваної, а також причетність її до інших подібних неправдивих повідомлень.
Відповідно до чинного законодавства таке протиправне діяння карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.
Відділ комунікації поліції Житомирської області