Воскресіння Христове у сакральному світовідчутті українців, які віками прагнули до воскресіння своєї Держави, завжди було надважливим. Знаємо, як шанували Великдень повстанці УПА. Як молилися за Україну її патріоти, вимушені жити в еміграції. «Совєцькій» владі так і не вдалося вибити з-під ніг українців духовне підґрунтя, або спотворити та підмінити його власною ідеологією. Серед тих сакральних речей, які стали оберегом справжньої народної культури, – великодні писанки з унікальним і таємничим кодом-візерунком, який несе в собі усекречене зерно духовності народу. Тим більш радує, що писанкарство знову «входить у моду», насправді прищеплюючи сучасному поколінню фундаментальні і предвічні духовні відчуття.
Усього за кілька днів сумчани зможуть помилуватися новим передвеликоднім арт-об’єктом: писанкою із зображенням Богині-Берегині. Саме цей образ запропонували зробити основним нинішнього року організатори чергового Всеукраїнського фестивалю писанок. Макет зі скловолокна заввишки у півтора метра було доставлено з Києва. Над його розписом нині працюють талановиті сумські майстрині Надія Гудилко та Валентина Коздровська, які вже не раз доводили свій талант у цій справі.
Так, 2012 року «Диво-писанка» із Сум була визнана однією з найкращих серед представлених іншими регіонами України. Саме 2012 року у Квітковому сквері в центрі Сум розцвів «Писанковий сад», де дерева та спеціально встановлену двохметрову арку прикрасили понад трьома тисячами писанок із найвигадливішими візерунками. Над створенням та розписом цих великодніх символів понад два місяці трудилися сумські школярі. Був тут і «Диво-птах», виконаний у вигляді велетенської іграшки-свистунця та прикрашений у стилі Глинського розпису, притаманному творчим традиціям Роменського району Сумської області.
Нинішню «Писанку-Берегиню» також розписують з урахуванням слобожанських мотивів. Зокрема, на ній зображене сакральне Дерево Життя.
Алла Акіменко