У Полтаві вшанували пам’ять видатного борця за незалежність В’ячеслава Чорновола

25 березня – День пам’яті В’ячеслава Чорновола. 25 літ тому, 25 березня 1999-го року його було вбито неподалік Борисполя. Це вбивство вороги України замаскували під автокатастрофу. У 2000 році Чорноволу посмертно присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена Держави за визначний особистий внесок у національне відродження України, послідовне відстоювання ідеї побудови незалежної Української держави, активну громадську і політичну діяльність. З ініціативи громадськості та Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) у Полтаві відбулися меморіальні і просвітницькі заходи з вшанування пам’яті видатного Українця, державного, громадського, політичного діяча, журналіста, народного депутата України I-III скликань, одного з лідерів українського правозахисного руху, лідера Народного Руху України.

У Свято-Покровському храмі ПЦУ Полтави провели молебень пам’яті В’ячеслава Чорновола. Відслужив молебень настоятель храму о. Миколай Храпач, який понад 30 років тому на Полтавщині був одним із засновників Руху, клубу «Рідне слово» та УАПЦ.

Помолитися за упокій душі прийшли прихожани Свято-Покровського храму, громадські діячі, активісти Руху, «Просвіти», полтавці, які були біля витоків Полтавської крайової організації Народного Руху. Це депутат обласної ради, засновник клубу «Рідне слово», соратник Вячеслава Чорновола, голова міської організації Руху у 1990-94 рр. та очільник обласної організації Руху у 1994-2005 рр. Микола Кульчинський; перша прес-секретарка крайового Руху, лауреатка премії імені Симона Петлюри, заслужена журналістка України Ганна Антипович-Дениско; перша голова управи Полтавського крайового Руху, нагороджена орденом «Козацький хрест» Зоя Коваленко; нині активістка волонтерського загону підтримки ЗСУ «Невтомні бабусі», активістка Полтавського батальйону небайдужих Олена Терник; представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар, який 18-річним юнаком, у березні 1991 року долучився до НРУ і очолював обласну організацію Народного Руху України у 2005-10 роках; багатолітня очільниця обласної організації ОУН Ірина Бабяк.

«Дорогі браття і сестри! Сьогодні день памяті великої людини, воістину великого Українця, борця Українську Незалежність. Кожна його думка була про Україну! Він розумів і бачив наперед, хотів добра для усіх нас, для України. Новітня наша історія могла б скластися зовсім по-іншому, якби пішли за цією людиною, до кінця відданою Українській справі», – звернувся до учасників памятних заходів о. Миколай Храпач.

Присутні згадували заповіти-пророцтва видатного Українця, цитували В’ячеслава Чорновола: «Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й чекає остаточного колапсу нашого суспільства, щоб запустити хижі пазурі в живе тіло нашого народу» (написано у 1997 році!); «Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі».

По закінченню молебню священики о. Миколай Храпач та о. В’ячеслав Рукас освятив прапор, на якому волонтерка загону «Невтомні бабусі» Зоя Коваленко вишила знакові, відомі вислови В’ячеслава Чорновола «Україна починається з тебе», «Я б обрав життя, яке прожив». Цей стяг волонтери передадуть на фронт, воїнам ЗСУ, які виконують заповіти Чорновола, захищаючи Європу і Україну від зловісних російських імперіалістів.

А потому у трапезній залі Свято-Покровського храму ПЦУ парафіяни, волонтери ЗСУ та Полтавський офіс УІНП влаштували показ документальних фільмів, присвячених В’ячеславу Чорноволу.

Присутні переглянули фільм «Машина часу. ВБИВСТВО ЧОРНОВОЛА. Нові факти», у якому оприлюднено переконливі докази того, що провідника Українського руху було вбито, а балачки про автокатастрофу є лиш підлим словесним туманом.

 

А ще відбувся перегляд відео про боротьбу В’ячеслава Чорновола за незалежність як лідера Руху.

 

Також просвітницьке зібрання відбулося у бібліотеці–філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської міської територіальної громади. Там продемонстрували документальний фільм «Правди дороги терниста» .

 

Завідувачка бібліотеки Людмила Заливча представила виставку книг. Це публіцистика авторства В’ячеслава Чорновола, видання про історію Руху та біографічні збірки про життєвий шлях видатного борця за незалежність. Учасники заходів ділилися спогадами про буремні 90-ті та В’ячеслава Чорновола.

Полтавський офіс УІНП

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа