У Німеччині заявили, що РФ посилила дезінформацію про Україну в Європі

Росія значно посилила свій інформаційний вплив у Європі. Дезінформаційні кампанії рф, спрямовані на підрив підтримки України, останнім часом стають дедалі масштабнішими, майстернішими і непомітнішими.

Про це повідомив керівник відділу культури і комунікацій Міністерства закордонних справ Німеччини Ральф Бесте в інтервʼю виданню Financial Times.

«Безумовно, це загроза, яку ми повинні сприймати серйозно. Загалом спостерігається збільшення витонченості та впливу в порівнянні з тим, що ми бачили раніше», — сказав Бесте.

Типова тактика росії в інформаційній війні — це поширення через соцмережі автоматизованих дезінформаційних повідомлень, створених за допомогою штучного інтелекту. Участь людини в цьому процесі зазвичай мінімальна. Раніше такі повідомлення були невисокої якості, і можна було неозброєним оком розпізнати слід штучного інтелекту.

Водночас тепер автоматизовані інформаційні вкиди росіян стають дедалі більш правдоподібними й акуратними — такі підривні атаки ефективніші, з ними важче боротися, стверджує німецький дипломат.

«Ймовірно, відбувається багато такого, чого ми навіть не бачимо. Дедалі більше розмов точиться у приватних каналах в Telegram і WhatsApp. Дуже важко зрозуміти, що там відбувається», — каже Ральф Бесте.

Німеччина стала однією з головних цілей Кремля в інформаційній війні проти Україні, оскільки Берлін — другий найбільший донор військової допомоги для Києва після США.

Водночас деякі німці стурбовані через вплив відмови від російського газу та підтримки України на німецьку економіку. Бесте каже, що росіяни «шукають тріщини сумнівів і намагаються їх розширити».

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа