У мікрорайоні Браїлки Полтави демонтували сталінський танк

Міністерство культури і інформаційної політики у межах виконання закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» вивело з переліку об’єктів культурної спадщини радянський танк Т-34 у мікрорайоні Браїлки неподалік ТРЦ «Екватор». Тож цими днями відповідно до рішення сесії Полтавської міськради танк сталінської армії СРСР демонтували і перемістили до музейного простору. Про це сповістили у Полтавському офісі Українського інституту національної пам’яті (УІНП)

«Відповідно до статті 2 Закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» до символіки російської імперської політики належать «пам’ятні знаки, присвячені подіям та збройним формуванням Російського царства (Московського царства), Російської імперії, Російської республіки, Російської держави, Російської Соціалістичної Федеративної Радянської Республіки, Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки, Союзу Радянських Соціалістичних Республік». Псевдопам’ятник – танк, до речі, розміщується по вулиці, яка має офіційну назву «Героїв ОУН»», – прокоментували демонтаж у Полтавському офісі УІНП. Там повідомили, що даний об’єкт пов’язаний із Віктором Зубрицьким – особою, яка здійснювала і здійснює російську імперську політику. До речі, СБУ відкрило проти нього провадження одразу за трьома статтями: державна зрада, колабораціонізм та пособництво країні-агресору.

«У Полтаві цей «пам’ятник-танк» зброї імперії зла-СРСР з’явився завдяки ворожій діяльності інструктора Кремля Віктора Зубрицького. У часи правління кремлівського агента януковича танк сталінської армії СРСР коштом Зубрицького повністю відремонтували на заводі за 40 тисяч гривень. У вересні 2006 року бойову машину армії СРСР встановили на вул. Ковпака (тепер-Героїв ОУН) біля ТРЦ «Екватор», на честь реокупації Полтави, коли на зміну гітлерівським окупантам знову на Полтавщину повернулися ті самі окупанти, які загарбали УНР – армія червоної росії (інша назва ворожої росії у цей період – СРСР)», – розповів представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

«Віктор Зубрицький народився у Полтаві у 1971 році. У часи президенства Віктора Януковича Зубрицький перебрався з Полтави до Києва, де почав будувати медійну кар’єру. У столиці він став креативним продюсером каналу «112 Україна», яким, за даними журналістських розслідувань, володіла дружина Зубрицького та біглий міністр внутрішніх справ України часів Януковича Віталій Захарченко. Пізніше цей телеканал перейшов у власність «кума путіна» Віктора Медведчука. Під час Революції Гідності медведчуківець Зубрицький координував «тітушок» з Антимайдану. Після розстрілу героїв Небесної Сотні Зубрицький втік до любої йому росії, став «кремлівським інструктором» у столиці країни-агресора виконував завдання по дискредитації української влади, зокрема продюсерував антиукраїнські пропагандистські фільми: «Бійня на Майдані» (2014 рік) та «Україна у вогні» (2016 рік).. Після повномасштабного вторгнення росіян і загарбання ними частини території Запорізької області колаборант Зубрицький виконував завдання Кремля саме там. В окупованому Мелітополі «рейдернув» охоронну фірму ТОВ «СВО 112», яка нищить український бізнес, допомагає змінити власників на користь росіян. А ще громадянин росії Зубрицький зареєстрував і досі є єдиним власником приватного охоронного підприємства «Ярд» у Москві. Засновник і колишній креативний директор каналу кума путіна Віктора Медведчука «112 Україна» Віктор Зубрицький балотувався від партії «Єдина Росія» до російської Держдуми на окупованих територіях Запорізької області. У своїй пропаганді російської імперської політики переконував, що начебто українці проголосували на референдумі за «вступ до нової держави», а Росія значно більше дбає про добробут, ніж Україна», – поінформував Олег Пустовгар.

«Виходячи з сучасної назви вулиці (Героїв ОУН) та європейського принципу єдиних символьних ансамблів (логічне поєднання назви вулиці і пам’ятного знаку поруч) вважаю за доречне продумати контекст пам’ятника Героям ОУН. Мова йде про виконання ст. 5 закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті». Важливо, щоб меморіал Героям ОУН ніс у собі не лише узагальнений образ про ОУН, але й був персоніфікованим у вимірі Полтавщини. Тобто потрібно увічнити тих Героїв ОУН, які народилися на Полтавщині та тих, чиї життя і боротьба за незалежність, пов’язані з Полтавським краєм. Це точно понад півтори сотні видатних імен. Їх світлини і прізвища мають бути закарбовані як ключовий елемент пам’ятника», – висловив думку Пустовгар.

Полтавський офіс УІНП

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа