У Львові відбувся загальнонаціональний «круглий стіл» про сутність російської агресії та засади української перемоги

З ініціативи Національної асоціації дослідників Голодомору-геноциду українців та неурядових організацій України сьогодні, 14 лютого, у Львівській обласній раді відбувся загальнонаціональний «круглий стіл» на тему: «Війна 2014 – 2024 рр.: сутність російської агресії та засади української перемоги».

Участь у заході взяли представники всеукраїнських громадських організацій, міжнародних асоціацій, творчих спілок, вищих навчальних закладів, громад Львівщини та комунальних установ обласної ради.

«Війна, яка триває з 2014 року і теперішня широкомасштабна її фаза, має глибоке історичне коріння. Історики зазначають, що це не десятилітня, а столітня війна.

Голодомор як геноцид щодо української нації був одним з етапів цієї війни, яку московія провадила століттями проти України. Вони робили все, щоб українців не було. Тому зараз ми повинні працювати над тим, щоб в цілому світі знали про страшні злочини московії проти української нації.

Львівська обласна рада завжди радо готова допомагати науковцям, дослідникам, експертам, які працюють задля збереження національної пам’яті», – підкреслив голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета.

За словами організатора «круглого столу», доктора історичних наук, професора Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Ганни Капустян, російська агресія і її війна проти України – це виклик, на який інтелігенції України має сказати своє слово.

«Учасники конференції висвітлили питання важливості знищення радянських міфів у гуманітарній сфері України, повоєнні виклики для суспільства та демократичного світу. Науковці презентували новітні історичні дослідження, які безоплатно передадуть до наукових бібліотек.

Наступний «круглий стіл» відбудеться в Києві. Упродовж року плануємо організувати такі ж обговорення по всій Україні», – зауважила Ганна Капустян.

На завершення присутні підтримали звернення до міжнародного кримінального суду щодо засудження путіна у міжнародному трибуналі.

Джерело: lvivoblrada

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа