У Києві «заробляли» близько 100 тисяч доларів щомісяця на виготовленні фіктивних довідок про інвалідність

Незаконну діяльність налагодили одна з колишніх народних депутаток, яка входить до керівного складу одного з Державних медичних інститутів, двоє завідувачів відділень медустанови, лікарка та двоє посередників. Зловмисники за гроші виготовляли військовозобов’язаним чоловікам медичні документи, куди зазначали фіктивні діагнози, на підставі яких особа отримувала інвалідність. Під час серії обшуків у фігурантів вилучили «чорнову» документацію та «зароблені» гроші, загальною сумою понад мільйон доларів. 

Викрили масштабну злочинну схему з виготовлення медичних довідок з фейковими діагнозами слідчі главку поліції Києва спільно з працівниками СБУ та за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.

Начальник відділу слідчого управління поліції Києва Вадим Коломієць розповів, що серед учасників злочинного угруповання були колишня народна депутатка – заступниця директора одного з Державних медичних інститутів, двоє завідувачок відділень лікарні, лікарка та двоє посередників:

«Контакт з «клієнтами» відбувався виключно через посередників – чоловіка та жінку, які мешкають у столиці. Вони підшукували «клієнтів», які хотіли набути статусу особи з інвалідністю та передавали їхні дані медпрацівникам, які надалі виготовляли довідки з фіктивними діагнозами. Готові документи посередники передавали клієнтам, а отримані від них кошти віддавали посадовиці медінституту під час особистих зустрічей. Загалом, щомісяця зловмисники отримували до 100 тисяч доларів від ухилянтів».

Відтак правоохоронці затримали посадовицю лікарні та одного з посередників у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час передачі чергового платежу – 32 тис. доларів. Надалі, під час понад 30 обшуків, які проходили на території Києва, Київської, Львівської та Донецької областей правоохоронці вилучили «чорнову» документацію, списки осіб, які мають отримати фіктивні діагнози та які вже сплатили гроші за таку послугу, а також гроші, загальною сумою понад мільйон доларів.

Слідчі повідомили фігурантам про підозру за ч. 3 та 4 ст. 368 ККУ – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою та ч. 3 ст. 369-2 ККУ – зловживання впливом. Залежно від ролі участі у злочинній схемі, зловмисникам загрожує від трьох до дванадцяти років позбавлення волі. Вирішується питання щодо обрання фігурантам запобіжних заходів.

 Відділ комунікації поліції Києва

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа