До 75 роковин трагедії
Відкриття:
15 вересня о 17.00
Музейно-виставковий центр «Музей історії міста Києва»
(вул. Б. Хмельницького, 7, 3 поверх)
Впродовж двох років німецької окупації в Бабиному Яру розстрілювали і ховали всіх, хто вважався ворогами нацистів – євреїв, ромів, радянських підпільників, українських націоналістів. Після війни комуністичний режим десятиріччями намагався знищити сам Яр і пам’ять про його жертви. Нарешті, за часів незалежності Бабин Яр став символом змагання різних пам’ятей про страшну війну, втіленому у десятках різних пам’ятників, встановлених тут.
Виставка «Бабин Яр – Пам’ять на тлі історії» складається з двох смислових та візуальних шарів:
-
історія Бабиного Яру: від складання багатоконфесійного некрополя, через Голокост, нацистський терор, радянське знищення пам’яті про Яр і до нинішніх спроб увічнити усіх його жертв;
-
проекти меморіального парку, що включатиме територію Бабиного Яру, прилеглих кладовищ, інші пам’ятні об’єкти навколо них (за результатами Міжнародного архітектурного конкурсу «Бабин Яр – Дорогожицький некрополь»).
Окрім того, серед тематичних розділів виставки: жертви та праведники Бабиного Яру, міф про «Матч смерті», Сирецький концтабір та діти, убиті в Бабиному Яру, долі розстріляних тут членів ОУН.
Учасники відкриття:
Євген Нищук – Міністр культури України
Володимир В’ятрович – Голова Українського інституту національної пам’яті
Ганна Старостенко – Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Лариса Булавіна – Генеральний директор Музею історії міста Києва
Олександрович Сусленський – президент Всеукраїнської єврейської ради
Віталій Нахманович – куратор виставки
Виставка триватиме з 15 вересня до 31 листопада.
Організатори: Музей історії міста Києва, Український інститут національної пам’яті, Українсько-єврейська зустріч, Громадський комітет для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру.
Куратор проекту: Віталій Нахманович, провідний науковий співробітник Музею історії м. Києва, відповідальний секретар Громадського комітету для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру.
Прес-служба Українського інституту національної пам’яті