
«Ця виставка є свідченням того, що попри всі виклики та складнощі війни, ми живемо, дозволяємо собі творити і мріяти. Це означає, що ми віримо й сподіваємось на нашу перемогу. Прекрасно й те, що є педагоги, які можуть передати свої знання та вміння, а головне – бажання творити, своїм студентам», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Експозиція містить не тільки твори іконопису та фрески, більшість яких створили студенти 20017–2020 років, а й понівечені роботи та фото зруйнованих будівель Академії, а також інсталяцію, створену з фрагментів цегляних стін та арматури.

Центральний експонат виставки – ікона Архангела, яку знайшли під завалами академії Бойчука та відреставрували.
Нагадаємо, 25 березня 2024 року в одну з будівель навчального корпусу академії влучила частина російської надзвукової ракети й вщент зруйнувала приміщення, де зберігалися золоті фонди дипломних робіт студентів.
«Академія Бойчука є спадкоємицею творчих і педагогічних засад Михайла Бойчука. Він наголошував, що ми маємо досконально вивчати українське народне мистецтво й сам вивчав українську народну ікону та сформував напрям неовізантизму, в якому вбачав національні корені українського мистецтва. Академія також приділяє велику увагу цьому напряму», – розповіла ректор Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука Олена Осадча.
Вона зазначила, що багато творів студентів сакрального відділення все ще знаходяться під завалами академії. Їх планують знайти та відреставрувати.
Джерело: МКіП