21 листопада о 14:00 у приміщені Київради відбудеться презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір», випуск 3, частина 1 – Автономна Республіка Крим – Луганська область.
Збірник підготовлений у рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія», який стартував навесні 2014 року. Головна мета проекту – збір усних свідчень очевидців та учасників Революції Гідності.
На основі зібраних спогадів започаткована серія друкованих видань «Майдан від першої особи». У 2015 році вийшов перший випуск серії «45 історій Революції Гідності», у 2016 році другий – «Мистецтво на барикадах».
21 листопада о 14:00
велика колонна зала
Київської міської державної адміністрації (ІІ поверх)
«Майдан від першої особи. Регіональний вимір» – це третій випуск серії. Книга реконструює події місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а як відбувались протестні рухи в областях – відомо не багато. Укладачі третього збірника взяли за мету заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище.
Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Частини подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. Цього року виходить перша його частина, до якої увійшли регіони, починаючи з Автономної Республіки Крим до Луганської області. Решту областей буде представлено у другій частині, яка має вийти друком наступного року.
У презентації книги візьмуть участь науковці та викладачі місцевих ВНЗ, які займалися збором усних свідчень у регіонах та підготовкою збірника. Професор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Оксана Ярош та професор Криворізького національного університету Тетяна Цимбал розкажуть, як відбувався збір усних свідчень у їхніх містах.
На презентацію також запрошені очевидці подій, чиї спогади увійшли до першої частини випуску:
Юлія Чепюк, журналістка сайту «Житомир.інфо»;
Максим Кицюк, співкоординатор івано-франківського Майдану;
Артур Шевцов, член робочої групи донецького Євромайдану;
Надія Мороз, журналістка, волонтерка, учасниця запорізького Майдану;
Олексій Цокалов, фермер, громадський діяч, друг загиблого на Майдані Віктора Чміленка;
Ірина Кісельова, голова громадської організації «Білоцерківський центр громадських ініціатив»;
Ісмаїл Ісмаїлов, співкоординатор кримського Євромайдану та інші.
Адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, 36, велика колонна зала (ІІ поверх Київської міської державної адміністрації).
Вхід вільний!
Організатор: Український інститут національної пам’яті.
Захід реалізується за підтримки Київської міської державної адміністрації.