9 квітня виповнилось два роки прийняття «декомунізаційного пакету законів». Дослідники презентують аналітичний звіт, чим українська реформа декомунізації відрізняється від аналогічних в інших європейських країнах та як іноземні науковці оцінюють результати відкриття архівів радянських спецслужб в Україні.
12 квітня, середа, 14:30
Український кризовий медіа-центр,
вул. Хрещатик, 2, м. Київ
У презентації візьмуть участь:
-
Сергій Рябенко — співавтор аналітичного звіту, юрист Українського інституту національної пам’яті.
-
Андрій Когут — співавтор аналітичного звіту, директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України.
-
Др. Дмитро Мєшков — науковий співробітник Nordost-Institut (Інститут історії та культури німців у Північно-Східній Європі).
В аналітичну звіті, що презентують на прес-конференції, автори розглядали законодавчі практики Чехії, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Німеччини, Словаччини, Болгарії, Албанії, Угорщини, Молдови, Грузії і Румунії, та аналізували європейські документи — резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ та рекомендації Комітету міністрів Ради Європи.
Окремо буде представлена архівна складова декомунізації — як оцінюють іноземні дослідники роботу в українських архівах після проведення реформи та як виглядає аналогічна європейська практика.
Також на завершення учасники покажуть інформаційний ролик про те, як отримати доступ до документів комуністичних спецслужб в Україні.
Видання аналітичного звіту «Європейські законодавчі практики декомунізації: висновки для України» здійснене в рамках діяльності та за підтримки «Реанімаційного пакету реформ».